Pomysł na weekend we Władysławowie – najlepsze atrakcje

Władysławowo jest jedną z najpopularniejszych miejscowości nad polskim morzem. Ten nadbałtycki kurort przyciąga co roku mnóstwo turystów. W pobliżu miasta znajduje się kilkanaście kąpielisk z piaszczystymi plażami, które sprawią, że pobyt we Władysławowie dostarczy nie tylko relaksującego plażowania, ale również wiele innych atrakcji.

W mieście i jego okolicach znajduje się wiele ciekawych miejsc, które zwolennikom aktywnego spędzania czasu dostarczą odpowiednią ilość wrażeń. Do najciekawszych miejsc Władysławowa, obok szerokich i pięknych plaż, należy: dom rybaka, Aleja Gwiazd Sportu, Ocean Park, Hallerówka.

Dom Rybaka

Dom Rybaka został wybudowany w latach socrealizmu jako hotel dla rybaków. Położony jest na końcu ulicy generała Józefa Hallera. Znajduje się w nim obecnie Urząd Miejski. Na jednym z pięter można podziwiać wystawę rękodzieła kaszubskiego. Częścią budynku jest wysoka wieżą, która jest punktem widokowym i orientacyjnym. Z niej rozpościera się widok na zabudowania miejskie, morze, Półwysep Helski oraz Zatokę Pucką. Dla wygody turystów zamontowano windę, ale można skorzystać z klatki schodowej i wejść na taras widokowy. Dodatkową atrakcję stanowią wystawy, np. „Muzeum Motyli”, czy „Magiczny Zawrót Głowy”.

Aleja Gwiazd Sportu

atrakcje we Władysławowie

Szukając kwater we Władysławowie zwróć uwagę na ich odległość od plaży i najważniejszych atrakcji.

Aleję Gwiazd Sportu można podziwiać we Władysławowie od 2000 roku. Co roku odsłaniane są kolejne mosiężne gwiazdy sportowców. Upamiętniono w ten sposób takich utytułowanych przedstawicieli świata sportu jak: Feliks Stamm, Kazimierz Deyna, Waldemar Legień, Robert Korzeniowski, Irena Szewińska, Hubert Wagner, Ryszard Szurkowski, Leszek Drogosz, Jerzy Kulej, Jacek Wszoła, Dariusz Michalczewski, Sylwia Gruchała, czy Michel Platini. Cyklicznym festiwalom towarzyszą imprezy, takie jak: pokazy sztucznych ogni, programy artystyczne z udziałem znanych wykonawców, mecze piłki nożnej rozgrywane przez znanych sportowców. 

Ocean Park

Ocean Park zachwyca widokiem zwierząt morskich wykonanych w skali 1:1. Spacery obok rekinów, wielorybów i orek, fok, żółwi, ośmiornic, pingwinów zachwycą miłośników morskiej fauny i pozwolą im dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o ich zwyczajach i podwodnym życiu, dlatego warto zwiedzać Ocean Park z przewodnikiem. Cały kompleks oceanarium zajmuje niemal 20 hektarów. Poza tym atrakcją dla zwiedzających są także żywe zwierzęta morskie, takie jak: rekiny, ryby tropikalne. Dodatkowymi atrakcjami, które można zwiedzać na ścieżkach parku są: wioska rybacka, mini plaża, lego chatka i wiele innych. 

Lunapark Sowiński

Jedną z najciekawszych atrakcji Lunaparku Sowiński jest kolejka górska „Tajfun”. Gokarty zachwycą amatorów szybkiej jazdy, a mocnych wrażeń dostarczą ekstremalne atrakcje, takie jak: Condor, Booster, Extreme. Gabinet Krzywych Luster rozśmieszy każdego, a dreszczyku grozy dostarczy zamek strachów. Dzieci zachwyci możliwość przejażdżki na pływających łabędziach, a doświadczyć pełnej dezorientacji i zaburzenia błędnika można podczas wizyty w Szalonym Domku. Dzieci i całe rodziny ucieszy możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z bohaterami „Epoki Lodowcowej”, czy „Pingwinów z Madagaskaru”. Lunapark Sowiński to niezliczona ilość atrakcji, zapewniających gościom niezapomniane wrażenia i doskonałą zabawę. 

Willa generała Józefa Hallera nazywana Hallerówką

Willa generała Józefa Hallera została wybudowana w 1922 roku. Na jego cześć powstałe wokół niej letnisko nazwano Hallerowem. Generał spędzał tu letnie wakacje. Po II wojnie światowej była budynkiem komunalnym, a w 1981 roku przekazano ją Zarządowi Nadmorskiego Parku Krajobrazowego na siedzibę oraz działalność muzealną. Wtedy powstała w niej pierwsza izba pamięci generała, a w 2000 utworzono tu Centrum Pamięci gen. J. Hallera i Błękitnej Armii.

Władysławowo oprócz plażowania i kąpieli w morzu oferuje wiele innych atrakcji.