Co warto zwiedzić wypoczywając w Bolesławowie

Bolesławów to miejscowość położona na terenie Ziemi Kłodzkiej, tuż za Stroniem Śląskim. Jest to region wyjątkowo bogaty dla turystów, zasobny zarówno w bogactwa historyczno-kulturalne, jak i naturalne, dlatego przyciąga wielu turystów, choć w popularności daleko mu jeszcze do Zakopanego czy Karpacza i Szklarskiej Poręby. Co warto zobaczyć, wypoczywając w okolicach Bolesławowa?

Noclegi w Bolesławowie – wyjątkowa Kotlina Kłodzka

Zwiedzając południowo-zachodnią część Polski nie można ominąć Kotliny Kłodzkiej i znajdujących się na jej południowym krańcu gór. Śnieżnicki Park Krajobrazowy to miejsce idealne na kilkudniowe wędrówki po górskich szlakach, których zwieńczeniem musi okazać się zdobycie Śnieżnika, liczącego ponad 1400 metrów wysokości. W okolicy nie brakuje atrakcji – warto poświęcić popołudnie na zwiedzenie Jaskini Niedźwiedziej czy dawnej kopalni uranu w okolicach Kletna. W Stroniu Śląskim turyści chętnie zwiedzają hutę szkła, z kolei w Kłodzku nie zabraknie miejsce wartych zobaczenia, takich jak słynna Twierdza Kłodzka czy chociażby urokliwie, historyczne uliczki i stojące przy nich kamieniczki.

Bolesławów to także mnóstwo możliwości do przebywania na łonie natury. Piękne szlaki wiodące przez góry i lasy, to doskonała okazja, by wyrwać się z miasta i odetchnąć świeżym powietrzem oraz zrelaksować się w ciszy. W regionie znaleźć można liczne wodospady, w tym Wodospad Wilczki. Warto również wspiąć się na kilka szczytów – z Góry Iglicznej rozciąga się wyjątkowy widok na Masyw Śnieżnika.

Bolesławów noclegi

Panorama Kotliny Kłodzkiej

Aktywny wypoczynek

W górach nie można się lenić – dlatego jest to także wartościowa forma spędzania urlopu dla osób, które nie chcą zaniedbać swojej formy. Górskie wędrówki, jazda na rowerze, a zimą także możliwość skorzystania z bogatej oferty regionalnej dla narciarzy – dzięki wakacjom w tej okolicy nie tylko spędzisz wyjątkowe chwile w pięknej okolicy, ale również zyskasz możliwość poprawienia swojej kondycji w sprzyjających warunkach. Za wsią znajduje się ponadto Stacja Narciarska Kamienica, w której jest wyciąg krzesełkowy. Wiele osób ceni sobie możliwość zorganizowania samodzielnie krótkiej pieszej wycieczki do Czech. Piesze przejście graniczne jest zlokalizowane na Przełęczy Płoszczyna.