Gdzie za granicą warto wypoczywać latem 2019

Na stronach biur podróży już pojawiły się pierwsze oferty wakacyjnych podróży. Zakres miejsc docelowych jest tak szeroki, że trudno wybrać jedno, do którego udamy się na urlop. Gdzie zatem wypocząć za granicą w 2019?

Morze czy góry? Jeśli morze to na plażę piaszczystą czy kamienną? A może jednak na kontynent zwiedzać miasta i ich piękne zabytki? Współcześnie mamy szerokie możliwości wyboru, więc warto przemyśleć, w jaki sposób i gdzie pragniemy spędzić swój urlop.

Cypr – najlepsza kuchnia w basenie Morza Śródziemnego

W ostatnich latach Cypr stał się jednym z najbardziej popularnych kierunków wakacyjnych dla Polaków. Nic w tym dziwnego, ponieważ piękna, pełna migdałów, słoneczna wyspa przyciąga wszystkich swoim urokiem. Na Cyprze każdy znajdzie coś dla siebie – wyspa znajduje się w basenie Morza Śródziemnego, przez co niemal wszędzie znajdziemy gorące plaże i możliwość wykąpania się w morzu. Turyści zainteresowani zwiedzaniem mogą spokojnie szykować przewodniki, ponieważ na Cyprze nie brakuje zabytków. Minusem wyspy jest fakt, że do zwiedzania konieczne będzie wypożyczenie samochodu, gdyż te fantastyczne budowle są rozmieszczone na całym Cyprze – to bardzo tania inwestycja, więc warto się na nią zdecydować. Tę małą niedogodność rekompensuje jednak jedna z lepszych kuchni – pełna mięsnych, grillowanych dań. Nie można opuścić też Cypru bez spróbowania tradycyjnego sera Halloumi.

Grecja – część kontynentalna czy wyspy?

Grecja to kolejny kierunek, który świetnie sprawdzi się jako miejsce idealne na wypoczynek. Ogromną popularnością wśród Polaków cieszy się przede wszystkim część wyspowa Grecji, stanowiące idealne miejsce relaksu podczas urlopu. Piękne, niekiedy dzikie plaże, i błękitne morze na długo zapadają w pamięci każdego turysty. Dobrym miejscem do wypoczynku będą zatem wyspy: Rodos, Kos, Zakynthos i Kreta. Wielbiciele zwiedzania świetnie będą się bawić na Santorini.

cypr

Oprócz tego warto wybrać się do kontynentalnej części Grecji, a przede wszystkim do Aten i Salonik. Nie można pominąć takich atrakcji jak Partenon czy Meteory. Na kontynencie można również spróbować najlepszego greckiego jedzenia.

Czarnogóra – baśniowa kraina

Do niedawna Czarnogóra była uważana za tańszy odpowiednik Chorwacji, głównie ze względu na niższe ceny, a także podobne ukształtowanie terenu oraz zabytki. Przez kilka ostatnich lat jednak turystyczna sfera państwa znacznie się poprawiła, oferując przejezdnym szereg atrakcji i miejsc do wypoczynku. Ogromną zaletą Czarnogóry jest fakt, że można zarówno wypocząć na plaży – znaczna ich część jest kamienista – jak i wybrać się na spacer po Parku Narodowym położonym przy Jeziorze Szkoderskim czy zdecydować się na pieszą wędrówkę po górach.

Portugalia – szerokie możliwości

Decydując się na wypoczynek w Portugalii, zyskujemy szeroki wachlarz możliwości. Popularne jest spędzenie urlopu w Lizbonie bądź skorzystanie z oferty biura podróży i polecieć od razu na przyjazną turystom Maderę. W Lizbonie odpoczynek z pewnością będzie aktywny, co zadowoli wszystkich wielbicieli zwiedzania. Na Maderze zaś warto postawić na relaks na plaży czy spacer po klifach. Wieczorową porą z pewnością każdy będzie zachwycony lokalną kuchnią oraz słodkim winem.

Gdzie wypocząć za granicą latem 2019?

Mimo tego, że do lata zostało jeszcze trochę czasu, warto już teraz pomyśleć o zaplanowaniu urlopu i wybranie odpowiedniego miejsca docelowego. Do wypoczynku świetnie sprawdzą się takie miejsca jak portugalska Madera, Cypr, Czarnogóra oraz Grecja – zarówno wyspowa, jak i kontynentalna.