Podróż autem do Chorwacji

Chorwacja jest jednym z częściej odwiedzanych państw przez zmotoryzowanych turystów. Szczególnie popularne stały się wycieczki samochodem na wakacje w Chorwacji po 1994 roku, kiedy to sytuacji w kraju po odzyskaniu niepodległości zdołała się ustabilizować.

Dojazd samochodem do Chorwacji jest bardzo dobrym pomysłem dla tych, którzy cenią sobie wolność, niezależność, a jednocześnie lubią dużo poruszać się. Bardzo często jadąc do Chorwacji na wakacje decydujemy się na zatrzymywanie się po drodze czy to na Słowacji, w Austrii czy na Węgrzech, a Chorwacja docelowo jest miejscem najdłuższego wypoczynku.

Noclegi

Rozważając taką wycieczkę na własną rękę, nie musimy wcześniej rezerwować noclegu, bowiem w miejscowościach nad samym wybrzeżem bez problemów znajdziemy kwatery prywatne oraz bardzo dobrze wyposażone pola namiotowe. Warto więc np. zabrać ze sobą namiot i nocować po kilka dni w innym miejscu, zresztą taka forma wypoczynku w tym pięknym kraju jest bardzo popularna.

Którędy Jechać do Chorwacji?

Tutaj do dyspozycji mamy praktycznie dwie najpopularniejsze trasy. Oto one:

  • Polska, Czechy (lub Słowacja przez Bratysławę), Austria, Słowenia, Chorwacja.
  • Polska, Słowacja, Węgry, Chorwacja.

Obie trasy łącznie to około 1100 kilometrów. Oczywiście jest to średnia odległość pomiędzy Polską, a Chorwacją. Jadąc bowiem np. z Gdańska do Dubrownika, trasa ta będzie liczyła ponad 2000 kilometrów.

Oczywiście obie trasy możemy dowolnie korygować, obie także dają możliwości zwiedzenia miast przez które przejeżdżamy.