Kierunek Chorwacja

Ciężko w jednym miejscu wypisać wszystkie, nawet tylko główne miejsca wypoczynkowe. A to ze względu na fakt że praktycznie całe wybrzeże Chorwacji, ciągnące się na dystansie kilkuset kilometrów to jedno wielkie miejsce wypoczynku. Na wybrzeżu rozsiana jest cała masa mniejszych i większych miejscowości, pól namiotowych czy kampingów.

Warto zwrócić uwagę na fakt iż Chorwacja jest bardzo przyjaznym krajem dla osób wybierających się tam właśnie pod namiot własnym samochodem lub kamperem. Tamtejsze pola namiotowe w większości są świetnie przygotowane, nie ma problemu z brakiem prądu czy wody. Co więcej na niektórych znajdziemy tak niespotykane w Polsce atrakcje jak np. baseny.

Na szczególną uwagę na pewno zwraca kilka miejsc wypoczynkowych. Pierwsze to cały obszar nazywany Riwierą Makarską, na której znajdują się takie miejscowości wypoczynkowe jak Brela, Baska Voda, Krvavica, Makarska, Tucepi, Podgora, Podaca czy Gradac. Są to przeważnie niewielkie bardzo malownicze miejscowości, w których większość miejsca zajmują budynki (kwatery prywatne), restauracje czy przystanie – wszystko to dla turystów. Tutaj warto zaznaczyć że jadąc samochodem na wakacje do Chorwacji warto nie rezerwować wcześniej kwatery – praktycznie bez problemu znajdziemy ją będąc już na miejscu. Szczególnie jeśli wybierzemy się poza sezonem czyli w maju lub wrześniu.

W części kontynentalnej popularnymi miejscowościami wypoczynkowymi są także Split, Omis czy Sibenik.

Bardzo dobrym miejscem wypoczynku w Chorwacji są także wyspy, takie jak Rab, Krk, Brac czy Hvar.

Z powyższych najbardziej chyba znaną jest największa i najpiękniejsza z wysp Chorwackich – Krk. Wyspa połączona jest z lądem mostem. Większość miejscowości wypoczynkowych znajduje się na zachodniej stronie wyspy. Jest istnym rajem zarówno dla osób będących miłośnikami gór jak i amatorów plażowania, kąpieli czy nurkowania.