Cele podróży w Hiszpanii

Wycieczki zagraniczne to możliwość zwiedzania danego kraju w bardzo przyjemny i wygodny sposób. Nie musimy tutaj martwić się o planowanie trasy, transport czy wyżywienie – wszystkim tym zajmuje się biuro podróży. Wystarczy kupić daną wycieczkę w biurze podróży, czy też w lokalnej agencji turystycznej i już możemy udać się na zwiedzanie najpopularniejszych miejsc. Ciekawy miejsem, które jest blisko naszego kraju jest Hiszpania.

stockvault-cathedral111236

Oto kilka miejsc wartych zobaczenia na Półwyspie Iberyjskim i nie tylko

Andora – wycieczka do sąsiadującego z Hiszpanią niewielkiego państwa, znajdującego się za wschodnią granicą Hiszpanii. Andora słynie z faktu, iż możemy w niej kupić wiele artykułów (bardzo popularne są wina) bez cła, gdyż cały kraj jest swojego rodzaju strefą bezcłową. Przed kupnem tej wycieczki należy sprawdzić, czy posiadamy ważny paszport.

Barcelona – stolica Katalonii jest najpopularniejszym miejscem w Hiszpanii, które koniecznie należy zwiedzić. W trakcie wycieczki po Barcelonie odwiedzimy przede wszystkim budowle zaprojektowane przez słynnego architekta Antonio Gaudiego, i tak będą to Sagrada Familia czy Parc Guell. Z innych bardzo ciekawych miejsc, zobaczymy wzgórze Montjuic, Port Vell oraz przespacerujemy się główną aleją, gdzie toczy się życie turystyczne – La Rambla.

Soller ila Callobra – to wycieczka, którą możemy wykupić spędzając wakacje na Majorce, wchodzącej w skład archipelagu Baleary. Podczas tej wyprawy będziemy mieli okazję przejechac się historycznym pociągiem, oraz uczestniczyć w rejsie łodzią z portu w Soller do La Calobra, podczas którego można podziwiać morskie wybrzeże.

Costa Blanca – to region turystyczny w Hiszpanii, obejmujący fragment wybrzeża Morza Śródziemnego o długości prawie 250 km. Słynie z pięknych i malowniczych plaż. Jest idealną propozycją dla lubiących relaks i wypoczynek nad ciepłym morzem.

To tylko trzy z ponad kilkunastu oferowanych wycieczek lokalnych w Hiszpanii, spędzając wakacje w tym pięknym kraju, wato dokładniej przyjrzeć się oferowanym wyprawom, na pewno każdy wybierze coś dla siebie.

Jesli nie boisz się dalszych wypraw wybierz się na  Wyspy KanaryjskieTeneryfę, która łączy nowoczesność z tradycją, albo La Gomerę tętniącą dawnym życiem Kanaryjczyków. Jeśli wolisz bardziej zielone zakątki idealna będzie La Palma, o której Madonna śpiewa „La isla bonita”.