Kiedy wybrać się na wakacje do Grecji?

Planując wyjazd do Grecji, należy pod uwagę wziąć kilka czynników, trzy głównie, to pogoda, ceny oraz ewentualna duża liczba turystów. Sezon turystyczny trwa w Grecji od czerwca do września, wtedy też mamy doczynienia zarówno z najwyższymi cenami w obiektach turystycznych (hotele, restauracje, wypożyczalnie samochodów), największą liczbą turystów, oraz co najważniejsze z najlepszą pogodą. Jednak jeśli bierzemy pod uwagę samą pogodę, to najlepiej wybrać miesiące, takie jak lipiec oraz sierpień. Wyjątkiem jest tutaj wyspa Kreta, która ze względu na swoje położenie oferują bardzo dobrą pogodę także we wrześniu.

Fishing Boats

Wrzesień jest miesiącem, kiedy wiele małych miejscowości turystycznych popada w uśpienie (poza wspomnianą wyspą Kreta). Podobnie ma się rzecz ze słoneczną pogodą. Wybierając się w październiku możemy mieć pewność, że napotkamy na obfite opady deszczu, które jakby nadrabiają po bezdeszczowym sezonie turystycznym. Grecka jesień jest bardzo piękna, światło słoneczne jest bardziej delikatne, a morze często bardzo łagodne.

Im dalej od miesięcy letnich, tym bardziej niższe są temperatury powierza oraz morza. Tuż po zimie, bardzo szybko przychodzi wiosna i kolejne miesiące coraz bliżej środka lata. Niektórzy jadą na wakacje do Grecji już w maju, jednak wtedy temperatury są jeszcze niezbyt zadowalające, żeby zażywać kąpieli morskich czy słonecznych. Jednak jest to dobry miesiąc np. na podziwianie odżywającej roślinności, co jest nie lada gratką dla amatorów fotografii.

Jak wiemy w szczycie sezonu w najbardziej popularnych miejscowościach turystycznych znajduje się tłum turystów, dlatego jeśli jednak w tym czasie chcemy wypoczywać, postarajmy się wybrać te mniej popularne miejscowości, dzięki czemu unikniemy tłumów.

Najlepszym połączeniem jest wyjazd na wyspę Kreta we wrześniu. W tym czasie liczba turystów jest już znacznie mniejsza niż w szczycie sezonu, a jednocześnie ceny już trochę niższe. Co ważne pogoda w tym czasie nie odbiega bardzo od tej w lipcu czy sierpniu.