Dodatkowe wycieczki w Chorwacji

Jeśli udajemy się do Chorwacji z biurem podróży, na miejscu możemy wykupić licznie, bardzo ciekawe wycieczki fakultatywne, umożliwiające zwiedzanie w bardzo wygodny sposób najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych turystyczni miejsc.

Oto lista wycieczek fakultatywnych w Chorwacji, które cieszą się największą popularnością wśród turystów:

  • Jeziora Plitwickie – jest to wycieczka pozwalająca na wizytę w jednym z najpiękniejszych i najbardziej znanych parków narodowych w Chorwacji. Bez wątpienia jest to także jedno z miejsc w kraju, które koniecznie trzeba zobaczyć.
  • Wycieczka do Wenecji – Wenecja należy wprawdzie do Włoch, jednak ze względu na położenie bardzo blisko granicy, jest bardzo popularnym miejscem wśród turystów. To pływające miasto znajduje się niedaleko północnej części Chorwacji, dlatego też, wycieczki do Wenecji możemy kupić wypoczywając właśnie w tym rejonie, czyli w Istrii (np. w miejscowości Pula czy Rijeka).
  • Split i Trogir – Wycieczka pozwala na zwiedzenie dwóch bardzo ciekawych miast. W Splicie odwiedzimy stare miasto, bardzo malowniczy port czy antyczny pałac Dioklecjana. W Trogirze natomiast warto przespacerować się po bardzo klimatycznym starym mieście.
  • Dubrownik – Dubrownik jest drugim miejscem, po Parku Narodowym Jeziora Plitwickie, które będąc w Chorwacji trzeba koniecznie zobaczyć. Samo miasto znajduje się praktycznie na samym południowym krańcu Chorwacji. Głównym obiektem zwiedzania jest tutaj przepiękna starówka i mury obronne, z których możemy podziwiać panoramę okolicy.

To tylko kilka polecanych wycieczek fakultatywnych w Chorwacji. należy podkreślić, że ich dostępność zależy w bardzo dużym stopniu od miejsca w którym wypoczywamy.