Złóż i schowaj, czyli moda na rowery składane

Jeszcze kilka lat temu trudno było wyobrazić sobie czasy, w których popularne w XX wieku „składaki” wrócą do łask rowerzystów. Niewielkie, nieco zabawne, kojarzące się z rowerami dziecięcymi rowery składane były pod koniec lat 80. i 90. ubiegłego wieku hitem miejskich dróg. Dziś wracają do łask, szturmem podbijając wielkie światowe metropolie takie jak Tokio, Paryż, czy Berlin. Dlaczego po kilkudziesięciu latach wracamy do tych małych, zdecydowanie ciekawych konstrukcji rowerowych odstawiając w kąt wygodne przecież rowery miejskie?

Złóż, schowaj i zabierz mnie wszędzie

rower-skladany-pm-bike

Osoby często podróżujące z rowerem doskonale wiedzą, że o ile przyczepienie jednośladu do dachu czy bagażnika samochodu nie jest jeszcze najgorszym pomysłem, o tyle wciśnięcie go do zatłoczonego tramwaju, autobusu, pociągu, czy przetransportowanie drogą lotniczą nie należy do najłatwiejszych zadań. Niestety, dla wielu osób przeprawy takie są codziennością.

I to właśnie w ich przypadku składane rowery wydają się być odpowiedzią na wszystkie bolączki. „Składaki” możesz w zaledwie kilka sekund pomniejszyć do rozmiarów ułatwiających transport zarówno w bagażniku samochodowym, przedziale pociągu, czy autobusowym luku bagażowym. Po opuszczeniu pokładu wystarczy rower rozłożyć i gotowe – bez dodatkowych śrubek, bez konieczności wożenia ze sobą całego arsenału narzędzi, bez kłopotu!

Komfortowa jazda po mieście

A skoro o autobusach mowa, poruszanie się z rowerem w szczycie miejskiego ruchu może być znacząco utrudnione, gdy towarzyszy nam typowy jednoślad. Wpakowanie pełnych rozmiarów roweru do zatłoczonego tramwaju jest nie niekomfortowe, ale i spotyka się często z nieprzychylnymi spojrzeniami innych pasażerów. A przecież nie wszędzie można dojechać na rowerze – czasem wpakowanie się z nim do autobusu miejskiego jest jedyną szansą na uniknięcie deszczu czy dojazd do centrum miasta bez narażania się na jazdę w korku.

Łączenie jazdy na rowerze z transportem publicznym to znany sposób na osiągnięcie pełnej swobody i niezależności w mieście. Składak jest tu najlepszym rozwiązaniem łączącym komfort jazdy na klasycznym rowerze z komfortem transportowania go w komunikacji miejskiej. A skoro o wygodzie mowa – rowery składane należą do jednych z wygodniejszych konstrukcji rowerowych! Ich szerokie siodełka zbliżone do tych z tradycyjnych rowerów miejskich i zbita konstrukcja pozwalająca na jazdę w pozycji wyprostowanej sprawiają, że kręgosłup nie cierpi po kilku przejechanych kilometrach.

Konstrukcja roweru jest przy tym bardzo lekka, a dodatek w postaci przerzutek wyrównuje szanse na rozwinięcie porządnej prędkości odbierane tu trochę przez mały rozmiar kół. W ostatecznym rozrachunku rower składany zachowuje się tak, jak inne rowery miejskie z jednym wyjątkiem – ten możesz z powodzeniem zmieścić gdzie tylko zechcesz.

Sprawdź także inne modele marki Kross – wybierz sklep PM Bike!

Łatwe przechowywanie

rower-skladany-pm-bike-2

Małe mieszkanie bez balkonu sprawia, że cały przedpokój jest zastawiony rowerami? A może przechowujesz swój jednoślad w piwnicy i co rano schodzisz do niej z nadzieją, że nikt go nie ukradł? Składaki rozwiązują wszystkie problemy mieszkańców miast, gdyż złożone mogą z powodzeniem zmieścić się pod biurkiem czy w szafie na przedpokoju.

Równie łatwo wrzucisz go do samochodowego bagażnika wyjeżdżając na wakacje – koniec z koniecznością montowania specjalistycznych uchwytów czy rozmontowywania roweru na części pierwsze.

Kross Flex – polska wersja składaka

Składane rowery zaznaczyły swój powrót do miejskich trendów we wspomnianych na początku światowych metropoliach takich jak Tokio czy Berlin. Nie należy jednak zapominać, że pod koniec ubiegłego wieku były rowerami niezwykle popularnymi także w Polsce. Dlaczego dziś mielibyśmy stawiać na zagranicznych producentów, skoro nasze rodzime marki nie odbiegają od nich jakością i wykonaniem? Kross Flex to dziś jeden z popularniejszych składaków na polskich ulicach.

Stosunkowo tani, a jednocześnie wytrzymały, elegancki i poręczny rower składany to nowość, która pojawiła się w ofercie marki dopiero w tym roku. Flex stanowi jasną odpowiedź marki na rosnące zapotrzebowanie na rowery składane i ma szansę zaistnienia na polskim rynku jako bardzo stylowy, konkurencyjny dla zagranicznych wariantów rower. Wystarczy na niego spojrzeć – kto nie chciałby jeździć na tak uroczym i praktycznym jednośladzie!