Polskie wakacje polskiej rodziny

Wakacje to wspaniały czas, w którym odbywamy masę podróży. Udane rodzinne wczasy można spędzić na terenie całego kraju, a także za granicą. Jeżeli jednak nie jesteście zainteresowani zagranicznymi wojażami, to nic straconego – Polska oferuje bowiem mnóstwo ciekawych możliwości! Oczywiście najpopularniejszą opcją jest Morze Bałtyckie, które co roku przyciąga ogromne ilości turystów. Jednak morze to nie jedyna destynacja, którą możesz zwiedzić wraz ze swoją rodziną.

Jak Polska długa i szeroka – jest pełna pięknych miejsc, które aż zapierają dech w piersiach. Miejsca, które można zobaczyć w naszym kraju są niesamowite i zdecydowanie warte uwiecznienia na zdjęciach. Jeżeli więc planujesz rodzinne wakacje i zastanawiasz się, gdzie mógłbyś spędzić swój urlop, to znajdziesz w tym artykule kilka bardzo ciekawych propozycji. Nie zabraknie popularnych miejsc, ale postaramy się pokazać także miejsca rzadziej odwiedzane, do których możesz wybrać się z dziećmi.

Gdzie na wakacje?

Warto już na samym wstępie podkreślić, że nasza lista zawiera tylko wybrane pozycje – miejsc w Polsce, które warto odwiedzić, jest mnóstwo. Niemniej jednak nasza krótka lista z pewnością będzie w stanie pomóc Ci w wyborze miejsca na wakacje z całą rodziną.

  1. Oczywiście numerem jeden zawsze będzie morze – naszym zdaniem, każdy mieszkaniec Polski powinien chociaż raz w życiu zobaczyć Bałtyk, bo jest to miejsce pełne wdzięku i piękna. Owszem, nad Bałtykiem jest drogo, zwłaszcza podczas letnich wakacji – jednak widoki zapierają dech w piersiach i to wynagradzają. Klimat nad Morzem Bałtyckim jest niepowtarzalny. Zobaczenie polskiego morza powinno być obowiązkową pozycją dla każdego.
  2. Kolejna propozycja znajduje się w górach – Szklarska Poręba to niewielkie miasteczko położone w Karkonoszach, które pełne jest różnego rodzaju turystycznych atrakcji. To miejsce idealnie nadaje się do zwiedzania z dziećmi. Można tutaj znaleźć wiele fantastycznych opcji noclegowych, jak np. Ośrodek Domków Rekreacyjnych Złoty Widok, oraz atrakcje przeznaczone specjalnie dla maluchów.
  3. Bieszczady – miejsce niczym z obrazka. Wymarzone miejsce na wakacje dla wielu osób, nie tylko tych posiadających dzieci. To właśnie tutaj można się uspokoić i odpocząć. I o ile w górach świetnie poradzą sobie osoby lubiące aktywny wypoczynek, tak tutaj świetnie czuć się będą osoby, które po prostu chcą odpocząć, niekoniecznie aktywnie. Bieszczady są więc tą destynacją, którą tak samo jak morze, trzeba odwiedzić chociaż raz w życiu.
  4. Analogicznie jak w przypadku Bieszczad – Mazury. Chyba nie ma takiego drugiego miejsca w całej Europie, jak Kraina Tysiąca Jezior. Mazury to marzenie wielu – na fotografiach prezentują się nieziemsko. Idealnie nadają się na wakacje – zarówno samemu, jak i z dziećmi. Istnieje możliwość skorzystania z mnóstwa atrakcji, która jest oferowana na miejscu. Mazury to miejsce dla osób lubiących ciszę, spokój i bliskość natury.

Wakacje w Polsce – czy warto?

Polska to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych krajów Europy – powinniśmy więc pokazywać go swoim dzieciom i uświadamiać, gdzie żyją i z czego mogą być dumne. Od gór, aż po same morze – warto zwiedzić cały kraj!