Wczasy dla seniora w Wiśle

Wisła to malownicza miejscowość położona u stóp Baraniej Góry i co roku przyciąga w swe rejony setki turystów w każdym wieku. 

Atrakcje dostępne na miejscu, zarówno te zimowe, jak i letnie sprawiają bowiem, że jest to jedno z ciekawszych miejsc na mapie Polski. Tym bardziej, że miejscowość ta wszystkim Polakom kojarzy się z wybitnym sportowcem – Adamem Małyszem.

I choć osoby, które decydują się na urlop w Wiśle mają możliwość wybrania się na wycieczkę w beskidzkie pasmo gór, zwiedzania ciekawych miejsc i poznania zabytków okolicy, na pewno spora większość, jako pierwszy punkt wycieczki wybiera właśnie skocznię imienia polskiego skoczka.

Wczasy dla seniora w Wiśle

wczasy dla seniora w górach

Okolice Wisły nadają się idealnie na rodzinne wakacje. W te rejony przyjeżdża jednak równie często młodzież, nieraz w ramach zorganizowanych wycieczek, typu kolonie. Sama miejscowość jest jednak kierunkiem polecanym również seniorom. Dlaczego?

Oprócz ekstremalnych, a przynajmniej podnoszących adrenalinę atrakcji, w Wiśle znajdziemy bowiem szereg miejsc, które mimo, że spokojne – zapewniają rozrywkę i ciekawe spędzenie czasu.

Starsze osoby mogą skorzystać na przykład z możliwości, które daje im lokalna kolej.

Dzięki niej dostaną się w miejsca takie, jak: Wisła Malinka, czyli skocznia imienia Adama Małysza, Wisła Łabajów ze starą skocznią, a także na dwa przystanki do Wisły Czarne. Z jednego z nich udać można się nad Jezioro Czemieńskie, a z drugiego do Zamku Prezydenckiego. Koleje, to wspaniała alternatywa dla tych, którzy po okolicy nie chcą poruszać się samochodem lub nie mają takiej możliwości.

Ciekawym punktem na mapie miejsc wartych odwiedzenia jest z kolei Muzeum Narciarstwa. Jest ono czynne codziennie. Znajduje się tam ciekawa i bogata kolekcja rekwizytów, pochodzących nawet z XIX wieku. Prawdziwą perełkę stanowią oczywiście narty Adama Małysza na których zdobył Mistrzostwo Polski.

Innym, choć równie magicznym miejscem jest też Park Przygód. Odwzorowane w nim miniatury najważniejszych nadwiślańskich zabytków naprawdę cieszą oko. Przechadzając się w parku wzdłuż wytyczonych ścieżek możemy zobaczyć, jak wygląda Zamek Królewski w Warszawie, Wawel w Krakowie, Zamek Prezydenta RP w Wiśle, Pałac w Puławach czy Zamek w Kazimierzu Dolnym.

pokoje gościnne wisłaJeśli jednak nabierzemy ochoty na trochę innej rozrywki, nic nie stoi na przeszkodzie, by odwiedzić wiślański amfiteatr. To, co przyciąga do niego co roku rzeszę turystów, to oczywiście liczne występy, pokazy, różnego rodzaju wydarzenia i ciekawe koncerty.

Rzecz jasna największą popularnością cieszą się tutaj dni związane z Tygodniem Kultury Beskidzkiej. Jest to impreza folklorystyczna promująca lokalną twórczość ludową.

Jeśli nasz urlop przypadnie właśnie w tym terminie, zainteresujmy się wydarzeniem.

Gdzie szukać zakwaterowania w górach?

Trzeba oczywiście pamiętać, że udany wypoczynek w Wiśle gwarantuje również odpowiednie zakwaterowanie. Pensjonat Willa Nova, położony pod Baranią Górą oferuje pokoje gościnne, które można wybrać wedle własnych potrzeb i oczekiwań. Kwatery podzielone są na 3 podstawowe rodzaje i w zależności od potrzeb gości, można wybrać jeden z nich. W pensjonacie znajdują się również kilki do Nordic Walking, które bez problemu można wypożyczyć.

Cała otaczająca pensjonat okolica jest bardzo przyjazna nie tylko spacerom, ale też przejażdżkom na rowerach. To sprawia, że zarówno osoby młodsze, jak i seniorzy w Wiśle czują się bardzo komfortowo. Odpoczynek i relaks w malowniczym ogrodzie, bliskość najciekawszych zabytków okolicy, możliwość wzięcia udziału w licznych imprezach okolicznościowych, a jednocześnie spokój i beztroska na miejscu – to idealne połączenie, które zapewnia pensjonat.