Urlop nad polskim morzem-czy warto?

Przed okresem wakacyjnym każdy z nas zastanawia się czy urlop spędzić nad morzem, w górach czy za granicą. Coraz większą popularnością cieszy się Morze Bałtyckie, a rezerwowanie hoteli w nadmorskich miejscowościach rozpoczyna się już na kilka miesięcy wcześniej. Czy warto wybrać się nad polskie morze? Jakie są zalety i wady spędzenia urlopu na nadbałtyckiej plaży?

Bałtyk – mekka turystyczna Polaków

Coraz częściej Polacy wybierają się nad polskie morze nie tylko by zyskać złocistą opaleniznę, ale również by skorzystało na tym nasze zdrowie. Jod, którego spore ilości znajdują się w nadmorskim powietrzu, świetnie wpływa na organizm, dodaje energii, dba o prawidłową pracę tarczycy i o rozwój naszego mózgu. Wiele młodych mam decyduje się na wyjazd nad Bałtyk, by ich małe pociechy mogły „nawdychać się” tego cennego minerału. Nic dziwnego, bo mnóstwo osób cierpi z powodu jego niedoboru. Nad Bałtykiem możemy znaleźć wiele ośrodków , które oferują prozdrowotny pakiet wypoczynkowy. Urlop możemy w takiej sytuacji połączyć z masażami, odpowiednią dietą czy treningami. Poprawimy nasze zdrowie oraz kondycję.

Dużą zaletą nadbałtyckich plaży, są piękne zachody słońca. Nawet jeśli nie przepadamy za opalaniem się, wspaniałe widoki na pewno nas zachwycą. Na plaży w godzinach wieczornych zbiera się mnóstwo osób tylko by nacieszyć oczy majestatycznym słońcem chowającym się za horyzont. Jest to idealny sposób na relaks, zwłaszcza w połączeniu z długim spacerem wzdłuż brzegu. Piasek przesypują ce się między palcami i masujący podeszwy naszych stóp może być niezwykle skutecznym masażem, który wynagrodzi nam trudny dnia codziennego. Spora część osób decyduje się na wyjazd nad może bałtyckie, bo od ciężkich i wymagających wycieczek górskich, woli spokojnie spędzony czas, leżenie na słońcu i pełen relaks, bez jakiejkolwiek formy wysiłku.

Niestety polskie morze oprócz zalet, ma również kilka wad. Wiele osób narzeka również na infrastrukturę sanitarną jaka występuje na plażach. Jeżeli jednak nasz ośrodek lub domek letniskowy, w którym się zatrzymamy jest blisko wody nie będzie to problemem. Pogoda nad polskim morzem bywa zmienna. Od paru lat jednak nad morzem w lecie jest bardzo ciepło i często wracając znad Bałtyku można być bardziej opalonym niż po urlopie zagranicą. Wszystko zależy od  indywidualnych preferencji osób, które szykują się na wakacje.

Plusy i minusy urlopu nad polskim morzem

Obecnie infrastruktura wakacyjnych ośrodków, hoteli, domków letniskowych itp, jest bardzo rozbudowana, dzięki czemu każdy może dopasować miejsce noclegu do swoich potrzeb, możliwości finansowych i upodobań. Dużą popularnością cieszą się domki nad morzem – pozwalają na swobodne planowanie wolnego czasu, a dzięki własnej kuchni osoby na diecie lub te, z małymi dziećmi swobodnie mogą przygotowywać posiłki.

Polskie morze ma sporo do zaoferowania – wiele osób jest zdania, że bałtyckie plaże są jednymi z piękniejszych. Warto rozważyć miejsce urlopowe i być może zdecydować się na wsparcie polskiej turystyki.