Ile kosztuje wynajem domku letniskowego w górach

Wyjazd w góry z rodziną bądź znajomymi to zwykle najlepsza okazja by spędzić czas w gronie najbliższych. Nic jednak nie psuje klimatu tak bardzo, jak konieczność kwaterowania się w różnych pokojach hotelowych. Znacznie lepiej byłoby przecież wynająć jeden, wspólny domek, który doda uroku całej wyprawie i wprowadzi was w iście górski klimat. Jak wyglądają cenniki domków letniskowych w górach i dlaczego warto stawiać właśnie na ten rodzaj noclegu?

Rodzinna atmosfera

Nic tak nie łączy ludzi jak wspólny wyjazd. Możliwość spędzenia wspólnego czasu, biesiadowania do późnych godzin nocnych, a następnie rozejścia się do własnych pokojów na zasłużony odpoczynek.

Niestety, w wielu hotelach i pensjonatach obowiązuje ścisła cisza nocna, przez co głośne zabawy w hotelowych pokojach nie wchodzą w rachubę. A przecież dochodzi tu również kwestia przestrzeni, której w pojedynczych czy podwójnych pokojach jest zwykle za mało. Z pomocą przychodzą tu właśnie domki letniskowe.

Domki letniskowe w górach to zwykle piękne, wykończone drewnem domki przypominające prawdziwe góralskie chaty. W centrum każdej znajduje się swoisty salon biesiadny, który pozwala na spędzanie czasu wraz z całą rodziną przy muzyce, grach planszowych czy nawet prawdziwej góralskiej biesiadzie. Tu nikt nie poprosi was o ciszę (no chyba że sąsiedzi z domku obok będą mieli z tym problem). Poza salonem biesiadnym większość domków swobodnie przyjmie kilka osób. Czy będzie to grupa 6-cio czy 9-cio osobowa nie powinno sprawiać żadnego problemu, co z kolei daje szansę nocowania pod jednym dachem i tym samym oszczędzenia na wydatkach związanych z noclegiem w górach.

Koszty wynajmu

Wspominając o kosztach, jako przykład przywołamy malownicze domki letniskowe w kompleksie Wichrowe Wzgórza zlokalizowanym w Krynicy Zdroju. Ich odległość od centrum pięknego, uzdrowiskowego miasteczka to zaledwie 15 minut na pieszo i tylko 10 minut samochodem do Jaworzyny Krynickiej, czyli jednego z piękniejszych wzniesień w tej okolicy. Z perspektywy zwiedzających lokalizacja jest więc naprawdę idealna. To zwykle wiąże się z wygórowanymi cenami, jednak nie tym razem!

Za 9-cio osobowy domek z trzema sypialniami (w tym pokojem 4-osobowym, 3-osobowym i 2-osobowym) z dwiema łazienkami, miejscem do przechowywania nart, suszarnią butów narciarskich, wyposażonym aneksem kuchennym i salonem biesiadnym z kominkiem zapłacimy w sezonie zimowym 499 złotych za dobę przy wykupieniu od 3-7 noclegów. Kwota ta może wydawać się duża, ale biorąc pod uwagę że jest to cena całego domku, wystarczy podzielić ją przez maksymalną liczbę osób, jaką jest 9. Otrzymujemy wtedy zaledwie 55 złotych od osoby w sezonie zimowym! To już bardzo konkurencyjna cena za domek w naprawdę dobrej lokalizacji!

Wynajem domków na dłuższy okres to oczywiście szansa na dodatkowe zniżki, podobnie jak wynajem domków latem. A przecież zarówno Krynica, jak i cała Małopolska i Podkarpacie to doskonały czas na pobyt zarówno latem, jak i zimą.

Każda pora roku ma tu swój urok, a urlop spędzony w dość niekonwencjonalnym miejscu (większość turystów wybiera jednak znacznie częściej uczęszczane Zakopane) to dobra okazja, by poznać szerzej ciekawe zakątki kraju. Za niewielkie pieniądze można cieszyć się więc wysokim standardem noclegu w gronie najbliższych, bez obaw o wścibskich sąsiadów czy obsługę hotelową. Domki letniskowe to najlepszy wybór podczas pobytu w górach, a Krynica Zdrój to ciekawa alternatywa dla oklepanych szlaków.

wypoczynek