Długi czerwcowy weekend we Wrocławiu – dlaczego warto tu przyjechać i gdzie zarezerwować nocleg?

Zbliżający się długi weekend czerwcowy to doskonała okazja, by wyrwać się z domu i poznać uroki polskich miast. Coraz większą popularnością cieszą się wycieczki w formie city break, obejmujące wyjazdy do najpiękniejszych miast w Europie i poznawanie ich uroków. Jednym z takich miast jest Wrocław. Co warto w nim zobaczyć i gdzie najlepiej się zatrzymać?

Dlaczego warto zdecydować się na city break we Wrocławiu?

Jednym z powodów jest ogromne bogactwo atrakcji i zabytków, oraz wyjątkowa atmosfera, której trudno szukać gdzie indziej. Sympatycznie nastawieni mieszkańcy, oraz możliwość poszukiwania ikonicznych krasnali to dodatkowe plusy jednego z najpiękniejszych polskich miast. Warte uwagi są również hotele. Wrocław jest miastem z bogatą bazą noclegową, w której każdy znajdzie obiekt zgodny ze swoimi potrzebami.

Przykładowe atrakcje Wrocławia na czerwcowy weekend

Hala stulecia

Historia tej budowli sięga już 1911 roku, kiedy to architekt miejski Max Berg opracował projekt budowy, zakładający wykorzystanie mało popularnego wówczas żelbetonu. Choć projekt był początkowo krytykowany, ostatecznie doszedł do skutku, dzięki czemu teraz możemy podziwiać obiekt będący ośrodkiem kultury wrocławskiej. Hala doczekała się wpisu na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a przy jej zwiedzaniu, warto zajrzeć także do pobliskiego ogrodu japońskiego, Pawilonu Czterech Kopuł, a także na Pergolę. To idealna lokalizacja dla rodzin z dziećmi, których celem wizyty jest także wizyta w ZOO.

Ostrów Tumski

Ostrów stanowi doskonały wybór dla wszystkich lubujących się w spacerach po wyjątkowych miejscach, zakochanych par szukających klimatycznych zakątków, a także dla ogółu turystów stęsknionych za niepowtarzalnym klimatem. Będąc w Ostrowie Tumskim, warto odwiedzić takie miejsca, jak Katedra pw. Jana Chrzciciela, czy też Brama Kluskowa. Do Ostrowa Tumskiego przylega Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Koncert Dawida Podsiadło 

Jeśli wciąż nucisz największe hity, takie jak “Małomiasteczkowy”, “Trójkąty i kwadraty”, czy też “Nie ma fal”, koniecznie posłuchaj ich na żywo już 18 czerwca o godzinie 20:00 na Stadionie Wrocławskim! Warto się jednak spieszyć, jako że bilety wyprzedają się wyjątkowo szybko.

Muzeum Współczesne Wrocław

Istniejące od 2011 roku muzeum jest wyjątkowym miejscem, gdzie odwiedzający mogą nie tylko podziwiać nietypowe projekty sztuki nowoczesnej, lecz też poznać znaczenie sztuki dzisiejszych czasów m.in. na tle społecznym poprzez debaty, wykłady i prezentacje. Ponadto muzeum skupia się na promowaniu lokalnych inicjatyw artystycznych. Miejsce to jest dobrym wyborem również ze względu na możliwość wzięcia udziału w atrakcyjnych warsztatach artystycznych, organizowanych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Nocleg na obrzeżach Wrocławia – czy warto?

Bez wątpienia większość atrakcji dostępnych sezonowo i przez cały rok, a także większość wydarzeń kulturalnych odbywa się przede wszystkim w centrum, zdarza się jednak, że jednym z ważnych dla przybywających do miasta gości jest również możliwość wyciszenia się w przerwie od intensywnego zwiedzania. Położony na obrzeżach miasta Hotel Jasek Premium zapewnia taką możliwość. Znajdujący się w pobliżu rzeki Widawy obiekt jest doskonałym miejscem zarówno dla par, jak i rodzin z dziećmi, czy też gości przyjeżdżających w pojedynkę.