Co można robić podczas wypoczynku w gospodarstwie agroturystycznym?

Co można robić podczas wypoczynku w gospodarstwie agroturystycznym?

Jeżeli jeszcze nie byliście na wakacjach na wsi to powinniście to zrobić. Pozwalają one naprawdę się zrelaksować i odpocząć. Na miejscu oddychamy świeżym powietrzem i wreszcie czujemy kontakt z naturą. Dla dzieci będzie to niezwykła okazja do nauki, ale również dorośli nie będą się nudzić. Co można robić na wczasach w gospodarstwie agroturystycznym?

Poznawanie okolicy

W zależności od miejsca możemy cieszyć się atrakcjami przyrodniczymi lub wytworzonymi przez człowieka. W większości miejsc w Polsce znajdziemy lasy, po których będziemy mogli spacerować. Jeżeli nam się poszczęści będzie to okazja, by obserwować dzikie zwierzęta. W wielu miejscach możemy trafić na jeziora lub rzeki. Ma to tę dodatkową zaletę, że prócz pięknych widoków, będziemy mogli się w nich wykąpać w ciepłe, letnie dni.

Nawet w najmniejszych miejscowościach możemy znaleźć zabytkowe kościoły, kapliczki, a czasem zamki czy dworki. To niezwykła przyjemność odkrywania mniej znanych miejsc w Polsce, które są na wyciągnięcie ręki.

jazda-konnaJazda konna

Często na takim wyjeździe możemy skorzystać z wyjątkowej okazji i pojeździć konno. Konie mają wspaniały wpływ na ludzką psychikę i dlatego wykorzystywane są w hipoterapii. To na pewno nas zrelaksuje. Po za tym to intensywne ćwiczenie fizyczne, które poprawi naszą kondycję. Dodatkowo zbliżymy się w ten sposób do natury i przełamiemy obawy związane z kontaktem ze zwierzętami. Jak pokazują statystyki mieszkańcy dużych miast coraz powszechniej obawiają się zwierząt.

Jeżeli nie umiemy jeździć konno możemy się tego nauczyć. Początkowo będziemy jeździć na lonży, czyli długim sznurze trzymanym przez instruktora. W trakcie kilkutygodniowego wyjazdu jesteśmy w stanie się nauczyć jak poruszać się na koniu. Jeżeli jesteśmy zaawansowanymi jeźdźcami możemy wybrać się na wycieczki po okolicy i podziwiać widoki z końskiego grzbietu.

mezczyzna-na-pomoscie-lowi-rybyWędkarstwo

To również częsta atrakcja na wyjazdach agroturystycznych. W większości przypadków w okolicy możemy znaleźć jezioro, rzekę lub staw hodowlany. Osób pasjonujących się wędkarstwem nie musimy przekonywać, że to świetna forma relaksu. Jednak nawet jeżeli jeszcze tego nie próbowaliście, powinniście sprawdzić jak smakuje ryba, którą złowiło się samemu.

Atrakcje dnia codziennego

Codzienne wiejskie obowiązki mogą być wspaniałą przygodą zarówno dla młodszych, jak i starszych. Dojenie krowy, przejażdżka na wozie czy traktorze, zbieranie miodu, haftowanie… Można wymieniać wiele czynności, których wykonanie będzie przygodą. Dla dzieci samo zobaczenie kombajnu będzie dużym przeżyciem, a każdy, niezależnie od wieku, doceni picie jeszcze ciepłego mleka od krowy.

Luksusy w gospodarstwie

Gospodarstwa agroturystyczne coraz częściej inwestują, by być jak najatrakcyjniejsze dla swoich gości. Często możemy znaleźć na ich terenie przydomowy plac zabaw lub pokój z grami. Dzięki temu mamy pewność, że nie będziemy się nudzić. Standardem jest już telewizja i dostęp do Internetu. Niektórzy gospodarze mają nawet baseny, w których będziemy mogli się ochłodzić w gorące dni.

Biesiadowanie

Jedną z największych przyjemności takich wyjazdów są posiłki. Zdrowe, świeże, naturalne jedzenie smakuje wspaniale. Mleko od krowy, pieczony chleb, ser robiony na miejscu. Do tego zazwyczaj w tej formie odpoczynku gospodarze nie są jedynie osobami sprzątającymi pokój i zgarniającymi gotówkę. Często zapraszają gości do swojego stołu, dzielą się posiłkami i historiami. Dzięki temu naprawdę możemy poznać życie na wsi i nawiązać wieloletnie przyjaźnie.

Jeśli, szukają Państwo agroturystyki  w województwie dolnośląskim polecamy zapoznać się  ofertą  gospodarstwa „Storczykowe Wzgórze”.