G-Shock Rangeman – czy sprawdzi się w górach?

Dla miłośników górskich wędrówek wyposażenie w odpowiedni sprzęt jest niezwykle ważne. Dobry trekkingowy czasomierz wspomoże każdego w wędrówce prowadzonej w trudnych warunkach terenowych. Powinien posiadać wiele funkcji, które uczynią podróż po górach bezpieczną, gdyż gwałtowna zmiana warunków atmosferycznych, mgła, niska temperatura czy burza, mogą stanowić zbyt duże ryzyko dla wędrowca. Doskonałym wyborem jest tu zegarek G-Shock, który posiada wiele funkcji, takich jak na przykład wskazanie temperatury powietrza, ciśnienia, wysokości czy wyznaczenie kierunku – ułatwiają one uprawianie sportu.

Dlaczego warto wybrać zegarek G-Shock?

Od 1974 roku firma Casio przygotowała niemal 200 różnych modeli tego czasomierza, który oferuje swoim użytkownikom nie tylko niezwykłą wytrzymałość, ale także dostęp do najnowszych zdobyczy techniki.

Od pojawienia się w sprzedaży pierwszego modelu G-Shock minęło przeszło 40 lat, jednak nadal stanowią one wyznacznik wytrzymałości i nowoczesności. Ich zadaniem jest precyzyjne wskazywanie czasu, dlatego firma Casio wykorzystała możliwość synchronizacji na podstawie GPS lub danych przesyłanych ze smartfona połączonego z zegarkiem. Podczas przekraczania stref czasowych zegarek automatycznie zaktualizuje czas. Firma wychodząc naprzeciw współczesnym wymaganiom związanym z ochroną planety i działaniami proekologicznymi, stworzyła również zegarek zasilany energią słoneczną.

Inne niezwykle przydatne funkcje inteligentnych zegarków G-Shock to pomiar temperatury, ciśnienia, wysokości nad poziomem morza oraz wskazywanie kierunków świata dzięki kompasowi, co jest niezwykle przydatne podczas pieszych wędrówek.

Niektóre modele wyposażone zostały w szkło mineralne, niezwykle odporne na uderzenia, zabezpieczające dodatkowo tarczę czasomierza. Pożądanymi funkcjami wspierającymi aktywność fizyczną użytkowników zegarków G-Shock jest pomiar zużytych kalorii, pulsu, tętna, prędkości poruszania się i pokonanego dystansu. W zegarku można ustawić funkcję drzemki i alarmu. Oprócz monitorowania parametrów organizmu podczas biegania, możliwe jest również pływanie i nurkowanie bez zdejmowania czasomierza. Niektóre modele wytrzymują ciśnienie, które pozwala  na zejście pod wodę na głębokość 200 metrów. Kontrolowanie w tak ekstremalnej sytuacji parametrów organizmu oraz czasu na podświetlonej tarczy jest bardzo ważne.g-shock casio

Zegarki G-Shock są odpowiedzią firmy Casio na wyzwania współczesnych czasów, ponieważ funkcje jakie posiadają komputery i smartfony dostępne są dzięki nim w małym zegarku.

Jaki G-Shock w góry?

Zegarek w góry powinien być wyposażony w kilka funkcji, które zapewnią bezpieczeństwo jego użytkownikowi. Pogoda w wysokich partiach gór bywa nieprzewidywalna, w kilka minut może turystę zaskoczyć śnieg, gwałtowna burza czy obniżenie temperatury, dlatego najlepszym wyborem miłośników górskich wędrówek jest zegarek G-Shock Rangeman o wysokiej wszechstronności. Jest to niezwykle wytrzymały i nowoczesny czasomierz, wyposażony w wiele funkcji. Ma wszystkie zalety zegarka sportowego, niezwykle wytrzymałego, solidnego, odpornego na uderzenia i zarysowania. Wyposażony został także w system antywstrząsowy, dlatego sprawdza się w ekstremalnych warunkach terenowych. Koperta została wykonana ze szlachetnej stali i tworzywa odpornego na zarysowania. Firma Casio, oferując różne modele zegarków G-Shock, wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnych użytkowników.

Casio G-Shock Rangeman, czyli funkcjonalny zegarek w dobrej cenie

Wielość jego funkcji zapewnia komfort użytkowania nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Jedną z nich jest odczyt daty i automatycznego kalendarza, który uwzględnia również lata przestępne, wskazuje fazy księżyca oraz wyposażony jest w GPS, niezbędny nie tylko podczas górskich wędrówek. Przy przekroczeniu stref czasowych, zegarek uwzględni to, pokazując odpowiednią godzinę. Odczyt jest możliwy dzięki falom radiowym. Posiada funkcję zasilania między innymi przez promienie słoneczne, dzięki zarządzającemu nim mechanizmowi kwarcowemu. Jego pasek został wzmocniony specjalnym włóknem węglowym, więc nie ma możliwości jego odpięcia się w ekstremalnych warunkach. Najwyższy poziom wodoszczelności 200m umożliwia kontakt z wodą.

Najważniejszymi funkcjami czasomierza G-Shock Rangeman idealnego na wędrówkę po górach są: podświetlenie uruchamiane manualnie bądź przez podniesienie ręki w kierunku twarzy, GPS wraz z kontrolą ustawień godziny drogą satelitarną, barometr informujący o ciśnieniu wraz z alertem o nagłych zmianach pogody, wysokościomierz,  kompas, termometr, tryb samolotowy, czas na świecie, stoper oraz Bluetooth.

Model G-Shock Rangeman cechuje się ogromną ilością funkcji i rozwiązań, jakich nie posiada żaden spośród tego typu czasomierzy.