Wyjazd z rodziną – lepszy pokój „studio” czy dwa pokoje dwuosobowe?

Wyjazd rodzinny to, przynajmniej teoretycznie, czas na odpoczynek. Obok jednak doboru atrakcji, którymi każdy członek rodziny byłby choćby w najmniejszym stopniu zainteresowany, liczy się także podjęcie decyzji o tym, w jakich pokojach zakwaterujemy się z najbliższymi. Co wybrać: pokój rodzinny typu studio czy dwa pokoje dwuosobowe?

Kiedy lepszy będzie pokój typu “studio”?

Rozważając sytuację, w której na urlop wyjeżdża para z dwojgiem małych dzieci, lepszy będzie pokój typu studio. Umożliwia on ustawienie łóżeczek (jeśli takowe przywozimy, np. dla niemowląt), lub też są one już na wyposażeniu pokoju. Przede wszystkim jest to miejsce, w którym mamy nasze pociechy obok siebie. Nie jest to co prawda, gwarancją dobrego snu, lecz w razie potrzeby dzieci są pod pełną opieką.

Co więcej, pokoje rodzinne udostępniają często również rozkładane sofy dla nieco większych dzieci, zatem są one nieco bardziej przygotowane na rodziny z dziećmi, niż inne rodzaje pokoi. Ponadto, często dostępny jest duży aneks kuchenny wraz z lodówką, w której można przechowywać produkty dla wszystkich. Renomowane hotele udostępniają często również specjalne akcesoria dla dzieci na czas pobytu, takie jak:

  • stoliki do karmienia,
  • przewijaki,
  • nakładki na sedes lub nocniki.

Jest to duże udogodnienie, gdy nie trzeba wieźć takich gadżetów ze sobą. Zanim jednak wybierzemy ostateczny hotel, warto o takie wyposażenie zapytać.

Dwa pokoje dwuosobowe – kiedy będzie to lepsze rozwiązanie?

Zdarzają się sytuacje, kiedy na rodzinny wyjazd udaje się namówić dzieci nastoletnie. Pamiętajmy jednak, że na ogół bliżej im już do dorosłych niż do dzieci, mają one zatem dużo większą potrzebę prywatności. Nie potrzebują one również aż takiej kontroli (wręcz jej nawet nie chcą), jak mniejsze dzieci, zatem w takim przypadku lepsze będzie wzięcie dwóch pokoi dwuosobowych: jeden dla Was, a drugi dla Waszych dzieci.

Można mieć obawy o to, że stracicie nieco kontrolę nad tym, jak wasze pociechy spędzają wolny czas, lecz prawda jest taka, że wynajęcie osobnego pokoju nastolatkom jest dużo lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim, pokoje rodzinne nie zawsze oferują dodatkowe łóżka o wymiarach dedykowanych osobom dorosłym, zatem starsze dzieciaki mogłyby po prostu nie mieć gdzie spać.

Jakie są kolejne plusy wynajęcia osobnych pokoi? Może się zdarzyć, że w przypadku wynajęcia pokoi rodzinnych, ich cena rośnie właśnie ze względu na udogodnienia dla małych dzieci. Czasem da się z nich zrezygnować w celu obniżenia ceny, lecz jeśli jednak okazuje się to niemożliwe, wówczas będziecie płacić za coś, czego tak naprawdę nie potrzebujecie. Wynajem pokoi dwuosobowych jest w takim przypadku dużo lepszym rozwiązaniem – jest tam wszystko, co może być przydatne dorosłym lub nastolatkom na wyjeździe.

Jest jeszcze jedna, bardzo ważna korzyść z wynajęcia dwóch osobnych pokoi, Zyskujecie możliwość zorganizowania miłego wieczoru sam na sam, jak za starych, dobrych czasów… W końcu po to wyjechaliście na weekend, żeby odpocząć. Ulokowanie dzieci w osobnym pokoju podnosi nieco szanse na spokojny wieczór.

Nocleg Nadarzyn

Pozostając jeszcze przy spokojnym wieczorze – rzadko zdarzają się dzieci tworzące zgrane, spokojne i mało kłótliwe rodzeństwo. Mając dwoje nastolatków w jednym pokoju, o spokoju i relaksie moglibyście zapomnieć. Tymczasem, nawet jeśli dzieci się między sobą pokłócą, nie zawsze musi to oznaczać ogromną katastrofę. Lokując starsze dzieciaki w innym pokoju, zyskujecie szansę na zmniejszenie liczby sytuacji, w które koniecznie musielibyście (albo byście uznali, że musicie) ingerować.

Niedrogi weekend rodzinny pod Warszawą – gdzie najlepiej się udać?

Wartym uwagi są hotele pod Warszawą przygotowane na pobyt rodziny z małymi lub trochę starszymi dziećmi. Podczas poszukiwania odpowiedniego miejsca polecamy zwrócić uwagę na lokalizację – im więcej miejsc do spacerowania, tym lepiej! Pod tym względem warto rozejrzeć się za noclegami w Nadarzynie, pięknie zalesionej miejscowości, idealnej na dłuższe piesze wycieczki. Kompleks leśny wokół hotelu to nie tylko wspaniałe miejsce na rodzinne spacery, ale także wieczornego grilla.