Rezerwacja noclegu on-line – czy ma to swoje zalety?

Przygotowanie do wyjazdu służbowego, weekend poza miastem, a może dłuższe wakacje z całą rodziną? Znalezienie odpowiedniego noclegu i zabukowanie go to często jeden z najtrudniejszych i najbardziej stresujących etapów przygotowania do wyjazdu. Dzięki możliwościom, jakie wprowadziły nowoczesne systemy informatyczne i wszechobecny dostęp do Internetu proces ten jest dziś jednak znacznie łatwiejszy, niż jeszcze kilka lat temu, a rezerwacje on-line coraz są coraz częściej docelową i jedyną formą rezerwacji pokoi hotelowych.

Czy rozwiązania takie mają jednak swoje zalety i w jaki sposób działają na korzyść zarówno hotelu, jak i jego gości?

Jak przebiega rezerwacja pokoju hotelowego on-line

Wiele osób poszukujących noclegu w zupełnie obcym dla siebie mieście opiera swoją decyzję o ceny, dostępność pokoi i opinie zamieszczone na temat danego miejsca w Internecie. Portale, które umożliwiają porównywanie cen różnych hoteli to jednak dopiero początek procesu rezerwacyjnego – dziś rezerwację internetową umożliwiają nie tylko portale zewnętrzne, ale i same hotele, na których strony trafiają poręczne formularze ułatwiające skorzystanie z możliwości rezerwacji pokoju na odległość.

Po wybraniu interesującej nas daty pobytu, jego długości oraz liczby gości jesteśmy przenoszeni do poręcznego zestawienia ofert pokoi dostępnych w interesującym terminie, z którego poziomu możliwa jest rezerwacja konkretnej oferty. Wybierając szansę rezerwacji online możemy nie tylko przyjrzeć się dostępnym pokojom i wybrać ten, który spełnia oczekiwania, ale też wykonać rezerwację w najbardziej dogodnym dla nas czasie, bez ograniczeń godzinowych pracy recepcji.

Zalety rezerwacji noclegu on-line

Osoby przyzwyczajone do tradycyjnego kontaktu telefonicznego z recepcją interesującego hotelu mogą podchodzić jeszcze dość sceptycznie do idei rezerwacji noclegów przez Internet, choć te ostatnie są dziś zdecydowanie popularniejsze nawet wśród mniejszych hoteli, moteli i noclegowni. Rozwinięte systemy rezerwacyjne umożliwiające samodzielną rezerwację pokoju on-line to nie tylko ułatwienie dla samych gości, którzy mogą zabukować pokój o dowolnej porze dnia, ale też dla obsługi hotelowej, dla której porządkowanie i pilnowanie rezerwacji stało się znacznie łatwiejsze.

Jedną z ważniejszych zalet rezerwacji online jest prędkość, z jaką można zaplanować dziś wakacyjny wyjazd czy weekendowe odwiedziny w innym mieście. Dziś turyści nie muszą korzystać już z ofert biur podróży czy dzwonić bezpośrednio do każdego hotelu i dowiadywać się o ceny dostępnych pokoi – wystarczy chwycić za smartfon lub telefon, a zarezerwowanie pokoju zgodnego z oczekiwaniami i w dowolnej konfiguracji zajmie zaledwie kilka minut. Rezerwacje online, zarówno na przeglądarkach i porównywarkach ofert jak i bezpośrednich stronach hoteli umożliwiają opłacenie pobytu w zaledwie kilka minut i uzyskanie automatycznego potwierdzenia rezerwacji wraz z cennymi wskazówkami dotyczącymi dotarcia do hotelu, regulaminu czy polecanych atrakcji w okolicy.

Rezerwacje noclegów on-line to też najszybszy sposób na filtrowanie wyników wyszukiwania i znajdowanie noclegów, które w stu procentach odpowiadają wymaganiom i możliwościom osoby poszukującej zakwaterowania. Opcje porządkowania wyników pod kątem okresu pobytu, liczby osób dla których ma być dopasowana oferta czy dodatkowych udogodnień wprowadzane są z powodzeniem zarówno w wyszukiwarkach ofert, jak i na stronach hoteli – możliwości personalizacji oferty są na tym etapie na tyle szerokie, by każdy gość mógł bez problemu zarezerwować pokój najbardziej odpowiadający jego oczekiwaniom i spędzić czas w hotelu z pełnym zadowoleniem.

 

ZAREZERWUJ POKÓJ W HOTELU JASEK PREMIUM!

 

rezerwacja pokoju

Jednym z lepszych hoteli we Wrocławiu jest Hotel Jasek Premium, w którym zarezerwujesz pokój hotelowy przez internet.

Czy warto korzystać z systemów rezerwacji noclegów on-line?

Choć możliwości tradycyjnej rezerwacji hoteli są w dalszym ciągu szeroko praktykowane, coraz więcej miejsc cieszących się wśród turystów dużą popularnością rezygnuje z osobistej obsługi systemów rezerwacyjnych właśnie na rzecz systemów rezerwacji on-line, dzięki którym przypadki zabukowania nadmiernej liczby gości na określony termin, przyporządkowania gości do nieodpowiednich pokoi czy wyczerpania zapasów dodatkowych udogodnień są praktycznie niemożliwe. Zalety rezerwacji przez Internet odkrywa coraz szersze grono turystów, którzy upatrują w rezerwacjach on-line szybkości, łatwości obsługi i pewności, że zarezerwowany pokój będzie na nich czekał w dniu przybycia na miejsce. Z długą listą zalet, prostą obsługą i niewieloma wadami, systemy rezerwacji on-line mają szansę całkowicie zdominować branżę hotelarską i jeśli ma to działać na korzyść gości, trudno szukać dziś przeciwników takiego rozwiązania.

Hotel Jasek Premium

Lokalizacja: ul. Sułowska 39, 51-180 Wrocław

Telefon: +48 71 710 07 00 , +48 71 710 07 10

Mail: hotel@hoteljasek.com.pl

Adres www: http://www.hoteljasek.com.pl