Najciekawsze atrakcje turystyczne w miejscowościach nad Bałtykiem

 

Okres letni jest idealnym momentem aby zdecydować się na wyjazd nad morze. Zamiast planować dalekie wyjazdy za granicę, warto pozostać w kraju zwiedzając atrakcje, których jest u nas wyjątkowo wiele. Oprócz wypoczynku na plaży koniecznie należy zdecydować się na zwiedzenie interesujących atrakcji turystycznych, dzięki którym jeszcze bardziej urozmaicimy nasz urlop. Jakie miejsca warto odwiedzić?

 

Wydmy w Łebie

W Polsce wydmy są z pewnością niecodzienną atrakcją, którą warto zobaczyć na własne oczy. Najwyższa ruchoma wydma to Łącka Góra, której wysokość stale się zmienia osiągając od 35 do 45 metrów. Olbrzymie masy piasku stale pozostają w ruchu sprawiając, że spacer po nich może przypominać pustynną wyprawę. Przez wydmę prowadzi siedmiokilometrowy szlak, który rozpoczyna się w miejscowości Rąbka. Warto zdecydować się na jego pokonanie zarówno pieszo lub na rowerze, gdyż rozciągające się widoki zapierają dech w piersiach.

 

Westerplatte w Gdańsku

Westerplatte jest półwyspem w Gdańsku, który ze względu na swoją przeszłość stanowi swoisty symbol rozpoczęcia II Wojny Światowej. Rozpoznawalnym elementem jest z pewnością pomnik upamiętniający obronę Polaków w 1939 roku. Dodatkowo warto zdecydować się również na zwiedzenie Muzeum II Wojny Światowej. Miejsce to gromadzi pamiątki, dokumenty i symbole począwszy od przyczyn wojny aż po jej konsekwencje w świecie dzisiejszym. Muzeum bogate jest w interesujące, wyjątkowe zbiory, dodatkowa możliwość zwiedzania z audioprzewodnikiem sprawia, że można dowiedzieć się wiele istotnych informacji na temat przeszłości naszej ojczyzny.

 

Latarnia w Świnoujściulatarania-morska

Latarnia w Świnoujściu jest obiektem wyjątkowym gdyż zaliczana jest do najwyższych na całym świecie. Sięga wysokości 65 metrów i jest rozpoznawalnym obiektem stanowiącym wizytówkę całego miasta. Została ona wzniesiona w roku 1857 i już wtedy została uznana za wyjątkowe działo sztuki budowlanej. Wykonana z cegły konstrukcja jest widoczna już ze znacznych odległości. Turyści mogą wspiąć się na jej szczyt pokonując blisko 300 wąskich kręconych schodów, jednak wysiłek ten jest wart swojej ceny. Rozciągające się widoki na morze oraz inne interesujące zbiory znajdujące się na szczycie z pewnością zachwycą każdego.

Ogrody Tematyczne Hortulus

Ogrody Tematyczne Hortulus jest to wyjątkowy zespół ogrodów pokazowych mieszczący się w Dobrzycy. Zespół został założony w 1992 roku i od tamtego czasu zostaje systematycznie rozbudowywany. Można wyróżnić w nim 28 kategorii tematycznych. Wśród nich będziemy mieli okazje podziwiać rozbudowane kompozycje kwiatowe, labiryntu, ogrody japońskie, śródziemnomorskie, ziołowe czy skalne. Ogrody Tematyczne Hortulus są wspaniałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Przypadną do gustu zarówno starszym jak i młodszym stanowiąc niecodzienną atrakcję.

Fokarium na Helufokarium

Hel jest wciąż popularnym kierunkiem wyjazdów nad morze. Jest to wyjątkowe i niepowtarzalne miejsce, gdyż ze względu na położenie ów kurortu nadbałtyckiego na cyplu Półwyspu Helskiego sprawia, że wody Bałtyku otaczają go z trzech stron. Dodatkowo atrakcyjne warunki klimatyczne sprawiają, że miejsce to jest chętnie zwiedzane przez cały rok. Interesującym obiektem godnym uwagi jest fokarium. Stanowi ono część placówki naukowo-badawczej Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Fokarium jest kompleksem trzech basenów hodowlanych oraz kilku innych dodatkowych basenów, w których hodowane są foki. Dodatkowo w budynku mieści się sala dydaktyczno-laboratoryjna. Głównym celem działalności placówki jest prowadzanie działań, których skutkiem będzie odtworzenie kolonii foki szarej w akwenie  południowego Bałtyku.

Bałtyk jest idealnym miejscem do letniego wypoczynku, jeżeli szukasz noclegu nad morzem w komfortowych warunkach i atrakcyjnej cenie.