Wypoczynek nad Bałtykiem, a wyjazd z dziećmi. Co mają do zaoferowania nadmorskie kurorty?

Szuka się pomysłu na wyjazd rodzinny? Najlepiej, aby zmienić codzienne widoki, choć niekoniecznie by podróż była daleka albo wymagała przelotu samolotem? Może warto zainteresować się naszym rodzimym morzem i co ciekawego mają do zaoferowania nadbałtyckie kurorty? Poza tradycyjnym spędzaniem czasu na plaży, czy kupowaniem pamiątek, można w bardzo atrakcyjny sposób urozmaicić pobyt całej rodziny.

Wyjazd z najmłodszymi

Codzienna opieka nad niemowlętami i dziećmi, które jeszcze nie osiągnęły wieku przedszkolnego, sprawia, że niejedna mama czuje się wyczerpana. Do tego dochodzi rutyna, drobne, ale konieczne obowiązki w postaci przygotowania posiłków, wyjścia na spacer, położenia na drzemkę. W pewnym momencie każdy rodzic poczuje znużenie wówczas, chociażby weekendowy wyjazd nad morze będzie stanowił nie lada atrakcję. Większość bardzo dobrych hoteli oferuje bezpłatny pobyt dla dzieci, które nie ukończyły szóstego roku życia. Najmłodsi zazwyczaj niewiele korzystają z menu restauracyjnego, a nawet jeśli, można spotkać się z ciekawymi i zdrowymi zestawami. Poza odejściem problemu sprzątania i przyrządzania codziennych posiłków dla całej rodziny ma się zapewnione atrakcje, które spodobają się również najmłodszym. Jeżeli wybierze się odpowiedni hotel,  będzie można skorzystać z basenu, dostosowanego do dzieci, wypożyczyć sprzęt do nauki pływania, zagrać w piłkarzyki, obejrzeć książeczki, zagrać w gry planszowe lub po prostu spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Hotel w ramach pobytu oferuje wypożyczalnię rowerów, które są wyposażone w foteliki oraz wydzielony, atrakcyjny plac zabaw.rodzina na wakacjach

Weekendowe oferty specjalne

Większość nadmorskich kurortów oferuje swoim klientom gotowe pakiety wypoczynkowe, zazwyczaj związane z określoną tematyką lub zbliżająca się okolicznością. Wówczas dzieci oraz rodzice mają zapewnione mnóstwo atrakcji. Specjalnie zatrudnieni animatorzy zaopiekują się pociechą, urządzą zabawy z chustą, poprowadzą sportowe wyzwania, przygotują kącik plastyczny, pomalują buzie czy zaaranżują zabawę w małych kucharzy. W tym czasie rodzice mogą spokojnie zająć się swoimi potrzebami, chwilę odetchnąć i pobawić się we dwoje do świetnej muzyki, w specjalnie zaaranżowanej sali tanecznej. Jest to doskonały pomysł na atrakcyjne spędzenie weekendu oraz aktywny wypoczynek.

Fitness & Spa

A może szuka się miejsca, w którym będzie można skorzystać ze specjalnych zabiegów upiększających oraz odprężających masaży? Warto wówczas poszukać miejsca, które funkcjonuje w specjalnym programie twoje Dziecko – ważny Gość w naszym hotelu. Jeden z rodziców może swobodnie korzystać z sauny, basenu, specjalnych zabiegów, kiedy drugi będzie przebywał z dziećmi na wydzielonym placu zabaw albo po prostu wypożyczy do pokoju planszówkę, książeczkę. Ze starszymi dziećmi można skorzystać z zabawy na konsoli do gier, wybrać się na specjalnie wyświetlane bajki, w ramach uczty młodego kinomana.

Dogodny wypoczynek nad morzem

Wybór hotelu na wczasy z dziećmi, który posiada w pełni dostosowane wyposażenie pod kątem pociech, zapewni rodzicom doskonały komfort i uatrakcyjni czas pobytu w przypadku złej pogody. Już nie trzeba się martwić co robić z dziećmi na wyjeździe nad morze, jeśli warunki nie pozwalają na plażowanie. Hotele z basenem, specjalne strefy i krainy zabaw dla dzieci, a do tego pokoje, łazienki, restauracje, a nawet menu potrafią być idealnie dostosowane do potrzeb każdej rodziny. Warto rozważyć taką formę wypoczynku, tym bardziej że wiele z atrakcji jest bezpłatnych lub wliczonych w koszty pobytu, co nie powinno znacząco nadwerężyć rodzinnego budżetu.