Wynajem domku w górach nie zawsze jest drogi!

Wyjazd w góry z rodziną bądź znajomymi to zwykle najlepsza okazja by spędzić czas w gronie najbliższych. Nic jednak nie psuje klimatu tak bardzo, jak konieczność kwaterowania się w różnych pokojach hotelowych.

Znacznie lepiej byłoby przecież wynająć jeden, wspólny domek, który doda uroku całej wyprawie i wprowadzi was w iście górski klimat. Jak wyglądają cenniki domków letniskowych w górach i dlaczego warto stawiać właśnie na ten rodzaj noclegu?

Rodzinna atmosfera

Nic tak nie łączy ludzi jak wspólny wyjazd. Możliwość spędzenia wspólnego czasu, biesiadowania do późnych godzin nocnych, a następnie rozejścia się do własnych pokojów na zasłużony odpoczynek.

Niestety, w wielu hotelach i pensjonatach obowiązuje ścisła cisza nocna, przez co głośne zabawy w hotelowych pokojach nie wchodzą w rachubę. A przecież dochodzi tu również kwestia przestrzeni, której w pojedynczych czy podwójnych pokojach jest zwykle za mało. Z pomocą przychodzą tu właśnie domki letniskowe.

tanie noclegi Wisla

Wypoczynek w górach pozwoli ci się w pełni odprężyć i zregenerować siły.

Domki letniskowe w górach to zwykle piękne, wykończone drewnem domki przypominające prawdziwe góralskie chaty. W centrum każdej znajduje się swoisty salon biesiadny, który pozwala na spędzanie czasu wraz z całą rodziną przy muzyce, grach planszowych czy nawet prawdziwej góralskiej biesiadzie. Taka forma zakwaterowania nie narzuca na gości obowiązku zachowania ciszy nocnej. Poza salonem biesiadnym większość domków swobodnie przyjmie kilka osób.

Czy będzie to grupa 6-cio czy 9-cio osobowa nie powinno sprawiać żadnego problemu, co z kolei daje szansę nocowania pod jednym dachem i tym samym oszczędzenia na wydatkach związanych z noclegiem w górach.

Koszty wynajmu

Wspominając o kosztach, jako przykład przywołamy malownicze domki letniskowe w kompleksie Willa Nova zlokalizowanym w mieście Wisła. Z perspektywy zwiedzających lokalizacja jest naprawdę idealna. Atrakcyjne tereny, udogodnienia dla gości, mnóstwo atrakcji w okolicy czy dostęp do sklepów i restauracji, mogą znacznie wpłynąć na naszą decyzję w kwestii wyboru pensjonatu. To zwykle wiąże się z wygórowanymi cenami, jednak nie tym razem!

szkolenia wisła

Wynajem domków na dłuższy okres to oczywiście szansa na dodatkowe zniżki, podobnie jak wynajem domków latem. A przecież zarówno Wisła, jak i cała okoliczne miejscowości to doskonałe miejsca na pobyt zarówno latem, jak i zimą.

Każda pora roku ma tu swój urok, a urlop spędzony w dość niekonwencjonalnym miejscu (większość turystów wybiera jednak znacznie częściej uczęszczane Zakopane) to dobra okazja, by poznać szerzej ciekawe zakątki kraju. Za niewielkie pieniądze można cieszyć się więc wysokim standardem noclegu w gronie najbliższych. Domki letniskowe to najlepszy wybór podczas pobytu w górach, a Wisła to ciekawa alternatywa dla oklepanych szlaków.