Wakacje z psem – jak się przygotować?

Lato bez wątpienia kojarzy się z wakacjami. Wiele osób czeka cały rok na upragniony urlop, podczas którego będą mogli wypocząć poza domem.

Góry lub morze są najczęściej obieranymi kierunkami przez wczasowiczów. Część decyduje się na wakacje w Polsce, inni zaś wybierają urlop za granicą. Coraz więcej urlopowiczów woli podróżować samolotem, dzięki czemu czas podróży niezwykle się skraca. Wyloty wakacyjne są też bez wątpienia wygodniejsze i o wiele bardziej komfortowe, lecz jednak nie dla wszystkich.

Wakacje z psem – odpowiednie przygotowanie to podstawa

Właściciele psów często planują wakacje ze swoim pupilem, którego uważają za członka rodziny i nieodłącznego towarzysza podróży. Osoby podróżujące z psem rzadko mogą zdecydować się na wylot, gdyż lot samolotem wiąże się z ogromnym stresem dla zwierzaka. Oprócz tego wiele kurortów nie akceptuje psów, przez co taka wycieczka jest najczęściej niemożliwa.

Niektóre osoby, na czas urlopu, powierzają swojego zwierzaka pod opiekę zaufanej osoby, lecz niektórzy nie mają z kim zostawić pupila i są zmuszeni zabrać go na wyjazd. Wówczas właściciele psów decydują się jechać na urlop samochodem, który jest najlepszym, najdogodniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla zwierzaka.

Należy jednak pamiętać, że wakacje z pupilem, podobnie jak z dzieckiem, wymagają odpowiedniego przygotowania. Nasuwa się zatem pytanie – jak zaplanować wyjazd z psem i jakie rzeczy są niezbędne zwierzakowi na wakacjach?

Niezbędne akcesoria na wakacyjny wyjazd z psem

Jednym z najważniejszych aspektów jest wybór odpowiedniego miejsca na wczasy z psem. Ważne, aby ośrodek akceptował zwierzaki i był położony w miejscowości przyjaznej czworonogom. Niezwykle istotne, aby w wybranym miejscu właściciele mogli bez problemu wychodzić ze swoim psem na spacery – najlepiej wybrać miejscowość położoną na uboczu, gdyż w turystycznych i zatłoczonych miejscowościach zazwyczaj zwierzaki nie są mile widziane.

Wybór odpowiedniego miejsca jest sprawą kluczową, gdyż w dużej mierze od tego zależy czy dany wyjazd będzie udany i spokojny – dla zwierzaka, jak i właścicieli.

Bardzo istotne jest, aby właściciele zabrali swojemu zwierzakowi karmę i wszelkie inne niezbędne dla niego akcesoria. Niezastąpioną rzeczą jest podróżna miska wykonana z silikonu – materiał ten jest niezwykle praktyczny i łatwy do użytku w podróży.

Silikonowe miski są lekkie, poręczne i odporne – nie zaszkodzi im upadek, nie grozi połamanie, a dodatkowo bez problemu można spakować je do każdej torby lub kieszeni walizki. Podczas wielogodzinnej podróży produkt ten jest niezbędny i warto mieć go zawsze pod ręką.

Ważne jest bezpieczeństwo zwierzaka podczas transportu – warto, aby osoby decydujące się na podróż ze swoim pupilem, zainwestowały w regulowany pas samochodowy. Produkt ten umożliwia wpięcie szelek zwierzaka do pasów bezpieczeństwa w samochodzie.

Pas dla psa wyposażony jest w wygodną smycz, która ogranicza ruchy zwierzaka podczas transportu, zapewniając dzięki temu bezpieczeństwo i spokojną podróż. Produkt ten jest niezastąpiony podczas każdej wielogodzinnej jazdy samochodem i każdy właściciel psa powinien w taki pas zainwestować.

akcesoria dla psa

Gdzie kupić niezbędne akcesoria dla psów na wakacje z czworonogiem?

Sklep zoologiczny Furkidz posiada szeroką ofertę akcesoriów dla zwierzaków. Firma oferuje produkty niezbędne do podróży z pupilem pasy samochodowe oraz miski podróżne dla psów. Akcesoria charakteryzuje najwyższa jakość, idąca w parze z korzystną ceną. Silikonowe miski sprzedawane są w różnych kolorach oraz trzech rozmiarach, o różnej pojemności – 350 ml, 700 ml i 1,5l.

Pasy bezpieczeństwa oferowane są w dwóch rozmiarach – dla małych i dużych psiaków. Trwałość produktu zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i długoletniość. Warto zainwestować w produkty wysokiej klasy, a gwarancją tego jest zakup akcesoriów w sklepie zoologicznym Furkidz.