Szklarska Poręba nie traci na popularności – urlop w górach

Górskie szlaki w polskich Karkonoszach, wymagające wspinaczki i długie godziny spędzone na pieszych trasach, to nie wszystko. Szklarska Poręba oferuje swoim gościom znacznie więcej! Nic więc dziwnego, że co roku odwiedzają ją tysiące turystów. Niektórzy przyjeżdżają tu po raz pierwszy, inni któryś już raz z kolei. Jednak niezależnie od tego czy ktoś był tu wcześniej, czy nie – urlop w tym miejscu zawsze wspomina z rozrzewnieniem. Dlaczego?

Co warto zobaczyć w Szklarskiej Porębie?

Zacznijmy od Szrenicy. Szczyt górski położony tuż nad Szklarską Porębą w zachodniej części jej gór, Karkonoszy położony jest na terenie malowniczego Karkonoskiego Parku Narodowego. Stanowi podstawowy punkt wielu wycieczek i idealne miejsce do obserwowania Gór Izraelskich, Czeskich Karkonoszy oraz Kotliny Jeleniogórskiej. Na samym szczycie znajduje się oczywiście schronisko turystyczne. Jeśli po wyprawie na wierzchołek dopadnie nas zmęczenie, mamy gdzie odpocząć i wyprostować nogi.

Dla lubujących się w pięknych widokach, niekoniecznie górskich, absolutną koniecznością jest też wycieczka do Wodospadu Kamieńczyka i Wodospadu Szklarskiego. Ten pierwszy spada trójstopniową kaskadą o całkowitej wysokości mniej więcej 27 metrów. Drugi, przepięknie położony, bo w otoczeniu Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego zwęża się ku dołowi. Widok zapiera dech w piersiach.

Ciekawscy pozostałości polodowcowych na terenie Szklarskiej Poręby też znajdą coś dla siebie. Tak zwane Śnieżne Kotły, to najlepiej zachowane okazy. Duży kocioł, a więc ten wschodni ma mniej więcej 800 m długości i 600 m szerokości. Razem ze swoim towarzyszem, Małym Kotłem składają się na rezerwat przyrody.

Z kolei zjeżdżalnia grawitacyjna, to prawdziwa gratka dla rządnych mocnych wrażeń. Wybudowana na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki ESPLANDA prowadzi zjazdem wzdłuż drzew całego kompleksu. Na całej trasie naliczyć można cztery duże zakręty i kilka mocnych uskoków. Zjeżdżając po ślizgawce sankami możemy liczyć na niesamowity skok adrenaliny i niezapomniane wrażenia. Jazda na świeżym powietrzu, wśród koron drzew, to w końcu coś z czego nie można skorzystać w byle jakim miejscu!

Apartamenty dla 2,3 i 4 osób z parkingiem w górach w Szklarskiej Porębie

Wybierając się w góry wielu z nas stawia też na aktywny wypoczynek. Wybieramy się wtedy na długie, piesze wycieczki, nierzadko dość ekstremalne. Zimą lubimy natomiast szaleć na stoku i oddawać się narciarstwu. Taki sposób spędzania wolnego czasu nie wyklucza jednak wypoczynku w komfortowych warunkach. Po wszystkim możemy przecież wrócić do wynajętego apartamentu i relaksować się w iście dworskich klimatach.

W Szklarskiej Porębie umożliwiają to apartamentysilva.pl  Kompleks położony jest na obszarze 2 hektarowego parku z ciekawym drzewostanem, który słynie z wybitnych walorów dendrologicznych. Na terenie ogrodu znajdują się zresztą też dwa zbiorniki wodne, niezwykle ciekawe formacje skalne i bujna roślinność. Sam obiekt jest oczywiście monitorowany. Wszystko z myślą o gościach i ich wygodzie oraz przyjemności z urlopu w tym miejscu.

W skład samych apartamentów wlicza się z kolei: aneks kuchenny, łazienka, pokój dzienny i sypialnia. Odrestaurowany budynek starej wozowni z końca XIX wieku stanowi więc swoiste połączenie powiewu historii z nowoczesnością. Jego położenie tuż przy ciągu turystycznym ulicy Kilińskiego 18, to również niezaprzeczalny plus. Bliskość miasta i wyciągu na Szrenicę przy jednoczesnym zapewnieniu spokoju i komfortu wypoczynku, to połączenie idealne.