Sianożęty i Ustronie – zwiedzamy podczas jednego wypadu nad morze

Sianożęty i Ustronie Morskie to niezwykle atrakcyjne propozycje na spędzenie urlopu nad polskim morzem. Planujesz wyjazd i nie wiesz, dokąd się udać?

Podpowiadamy Ci kilka atrakcyjnych miejsc, w których możesz się świetnie bawić zarówno ze swoją drugą połówką, z przyjaciółmi, jak i z dziećmi. Zaczynamy!

Sianożęty i Ustronie Morskie – co warto tam robić?

Położone o nieco ponad 2 km od siebie miejscowości mają wiele do zaoferowania odwiedzającym. Poniżej przedstawiamy ciekawe propozycje, spośród których niemal każdy znajdzie coś dla siebie.

Spacer wzdłuż prywatnego molo na pewno będzie jednym z punktów obowiązkowych. Jednym z powodów jest czynna przez cały rok restauracja, w której możesz zjeść pyszną, świeżą rybę, a na koniec raczyć się widokami z liczącego sobie aż 400 m2 tarasu.

Skansen Chleba 

Położona na pograniczu obu miejscowości atrakcja turystyczna łączy w sobie możliwość skosztowania wybornych przysmaków, zgodnych z tradycyjnymi recepturami z poznawaniem historii związanych z piekarstwem i młynarstwem. Zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne mogą przekonać się o tym, jak to jest upiec chleb z zastosowaniem dawnych metod.

Park Linowy Gibon

Mieszczący się w czołówce największych parków linowych w Polsce i Europie, Park Gibon oferuje odwiedzającym aż 11 tras, w tym dwie szkoleniowe. Ich stopień trudności jest na tyle zróżnicowany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawostką jest możliwość przejechania się gokartem na linie. Długie godziny dobrej zabawy gwarantowane!

Paintball Adrenalina u Macomma

Lubisz aktywnie spędzać czas i wdać się w interesującą rozgrywkę? Zagraj w paintball! To niezwykle wciągająca gra, podczas której musisz wykazać się celnością, zmysłem taktycznym i sprawnością. Na wejściu otrzymujesz cały niezbędny sprzęt, obejmujący odzież ochronną, maskę oraz tzw. marker paintballowy, oraz dokładną instrukcję obsługi sprzętu i zasad bezpieczeństwa.

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Św.

Jest to niezwykle piękny budynek, widoczny z wielu punktów widokowych, na jakie możesz zajrzeć, będąc w Ustroniu Morskim. Wniesiona w stylu neogotyckim, budowla była poddawana generalnym przebudowaniom w latach 1983-86. Miejscowym elementem tradycyjnym są kuranty grane ze szczytu wieży.

Aquapark Helios

Jest to wielofunkcyjny kompleks rekreacyjny, w którym możesz nie tylko popływać, lecz też skorzystać z kortów tenisowych i boiska do siatkówki plażowej.

W kompleksie znajdują się 3 baseny, z czego jeden jest na zewnątrz. Baseny kryte dzielą się na basen rekreacyjny, wyposażony w kaskady wodne, powietrzne gejzery, ławki z hydromasażami, oraz stacje masażu wodno-powietrznego.

Dla zainteresowanych znajdują się również atrakcyjne wanny z hydromasażem. Z kolei basen zewnętrzny może poszczycić się atrakcyjna zjeżdżalnią wodną o długości 30 m oraz zjeżdżalnią płaszczyznową, liczącą sobie 15 m.

Kręgielnia RIO Pub & Bowling

Umiejscowiona w podziemiach sanatorium o atrakcyjnej nazwie “Węgiel Brunatny” kręgielnia liczy sobie aż 4 zautomatyzowane stanowiska, przy których można świetnie spędzić czas przy grupowej zabawie w kręgle. Na miejscu dostępny jest również bilard i kafejka internetowa. Dla dodatkowego odprężenia odwiedzającym udostępniony jest również bar z atrakcyjną ofertą drinków.

zwiedzanie

Bogata oferta noclegów – jak znaleźć najlepszy?

Liczne domki, hotele i ośrodki wczasowe sprawiają, że jest w czym wybierać. Szukając dobrego noclegu w Sianożętach, liczymy na stylowy wystrój, pokój z łazienką, możliwość wyżywienia oraz niedużą odległość do największych atrakcji. Jak jednak upewnić się, że pokój, który chcesz wynająć, rzeczywiście spełnia Twoje standardy?

Tylko przez zaufaną wyszukiwarkę! Strona internetowa fajnewczasy.pl pomoże Ci znaleźć najlepsze miejsce za przystępną cenę, w którym dostaniesz dokładnie to, czego oczekujesz. Nie ma tu miejsca na niesprawdzone oferty. Z nami dopasujesz swój nocleg do wszystkich swoich potrzeb!