Polskie miasta – Włocławek

Zwiedzać w Polsce czy za granicą?

Wiele osób planując urlop myśli raczej o zwiedzaniu egzotycznych miejsc za granicą, najlepiej z dostępem do morza albo nawet oceanu. Dlatego w biurach podróży ogromną popularnością cieszą się wycieczki do takich miejsc jak Portugalia, Grecja czy Włochy, ale również Chorwacja i Bułgaria, Tunezja, Egipt – nawet mimo geopolitycznego zamieszanie w tamtym regionie turyści nadal chętnie odwiedzają te rejony. Inni znowuż, nawet jeśli decydują się na wakacje w Polsce, wybierają raczej miejsca popularne jako kurorty i typowo turystyczne miejsca.

W polskiej turystyce króluje północ – z Bałtykiem i Mazurami – oraz południe, gdzie są góry, szczególnie Karkonosze i Tatry, ale także Bieszczady.  Jeśli chodzi o miasta, chętnie wybierane są Kraków, Gdańsk, ale także Wrocław, Warszawa czy Poznań, Świnoujście i Międzyzdroje, Zamość. Są to miejsca historycznie istotne oraz posiadające znaczącą bazę, dzięki czemu turyści nie mają okazji, żeby się nudzić. Ale jeśli jesteś zmęczony zwiedzaniem miast pełnych krzykliwych turystów i tandetnych kramów z pamiątkami, może warto pomyśleć o innych miejscach? Warto bowiem zwiedzić inne miejscowości i całe regiony w Polsce, na przykład – Kujawy.wesela Włocławek

Włocławek – gdzie pójść, co zobaczyć

Historyczną i kulturalną stolica Kujaw jest Włocławek – jedna z najstarszych miejscowości w Polsce, gdzie ślady osadnictwa pochodzą nawet sprzed X wieku. Dzięki położeniu nad Wisłą miasto było ważnym punktem w przeprawie śródlądowej, a później także istotnym miejscem dla przemysłu. Obecnie miejscowość dysponuje pokaźną bazą noclegową – w ciągu roku udziela niemal 50 tysięcy noclegów. Liczne zabytki oraz piękna okolica nadwiślańska i kilka wspaniałych jezior sprawiają, że jest to doskonałe miejsca na wypoczynek.

W pięknym otoczeniu miejscowości odbywają się liczne wesela – ale także imprezy okolicznościowe i firmowe rauty. W mieście znajduje się wiele zabytkowych świątyń a także Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, w którym warto zobaczyć szczególnie Dział Fajansu, prezentujący kilka tysięcy eksponatów współczesnego i tradycyjnego fajansu. W mieście warto zwiedzić również dawne zespoły fabryczne i zabytkową starówkę.