Odkrywaj Dolny Śląsk – miejsca pełne pięknych widoków i ciekawych atrakcji

Wyjazdy na weekend to doskonały sposób, aby produktywnie spędzić wolny czas z rodziną lub z przyjaciółmi i jednocześnie nieco odpocząć od codziennych obowiązków. Jednak, aby wycieczka mogła się odbyć, trzeba wybrać miejsce docelowe. Jeśli zależy Wam na ciekawych miejscach i atrakcjach dla osób w każdym wieku, to na pewno zainteresuje Was Dolny Śląsk. Jakie miasta warto tam odwiedzić i jakie zabytki zobaczyć? Jakich atrakcji koniecznie nie możecie przegapić i czy na pewno opłaca się pojechać tam na weekend? Dowiedz się więcej na ten temat z poniższego artykułu i już teraz zaplanujcie idealny wyjazd do wybranego miasta, aby odpocząć przez weekend.

Wrocław – stolica województwa warta odwiedzenia

Wrocław to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, które przyciąga studentów głodnych wiedzy oraz inwestorów, którzy marzą o własnym biznesie w nowoczesnym i sprzyjającym otoczeniu. Nazywany jest miastem mostów i zachwyca przepiękną architekturą oraz licznymi zabytkami. Będąc w stolicy Dolnego Śląska, warto oczywiście udać się na wrocławski rynek, który charakteryzuje się przepięknymi budowlami. Można odkrywać wrocławskie wyspy, takie jak na przykład Wyspa Słodowa.

Warto odwiedzić Muzeum Narodowe, Galerię Neonów, Wieżę matematyczną i Aulę Leopoldina w Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Hydropolis – Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie. Jeśli chodzi o miejsca związane z przyrodą, to na pewno godny uwagi jest Ogród Japoński i Park Brochowskich wraz z labiryntem.

Oczywiście będąc we Wrocławiu po raz pierwszy, nie można pominąć słynnej Panoramy Racławickiej, która swoimi rozmiarami i wykonaniem zapiera dech w piersiach. Przemieszczając się z jednego miejsca do drugiego, warto poszukiwać wrocławskich krasnali, które są rozmieszczone po całym mieście. Będzie to świetna zabawa zarówno dla dużych, jak i dla małych.

Wrocław

W tym mieście warto zatrzymać się na dłużej. Wynajmij pokój dwuosobowy we Wrocławiu i zwiedź wszystkie najważniejsze zabytki tej przepięknej miejscowości!

Przeżyj magiczne chwile w Kudowie-Zdroju

Kudowa-Zdrój to wyjątkowe miasto uzdrowiskowe. Znajdują się tam Pijalnie Wody Mineralnej, która ma niezwykłe właściwości. Duża zawartość minerałów i odpowiednia temperatura oraz jonizacja sprawiają, że kuracje z jej wykorzystaniem bardzo pozytywnie wpływają na organizm człowieka. Dzięki temu do Kudowy-Zdroju każdego roku przybywa wielu turystów. Jednak wody mineralne o wyjątkowych właściwościach to nie wszystko, co na was czeka w tej miejscowości. Można tam odwiedzić Muzeum Kultury Ludowej oraz zobaczyć Pomnik Trzech Kultur, a także bardzo interesujące Muzeum Ginących Zawodów.

Dla dzieci interesujące okaże się na pewno oryginalne Muzeum Żaby oraz Muzeum Zabawek Bajka. Ponadto to właśnie w okolicy Kudowy-Zdroju znajdują się Błędne Skały, czyli miejsce o przepięknej architekturze skalnej, które zachwyca ukształtowaniem terenu i przyrodą oraz licznymi blokami skalnymi, które tworzą niezwykle malowniczy labirynt.

Kudowa-Zdrój charakteryzuje się pięknymi krajobrazami oraz dużym spokojem, który sprzyja wypoczynkowi.

błędne skały Kudowa Zdrój

Wybierz rodzinny urlop w Kudowie-Zdroju i odwiedź Błędne Skały

Zatrzymaj się na chwilę w przepięknej Jeleniej Górze

Jelenia Góra jest często pomijana podczas planowanych wizyt na Dolnym Śląsku, co jest ogromną stratą. W tym mieście warto udać się na przepiękny rynek, który zachwyca oryginalną architekturą. Kolorowe kamienice oraz przepiękny ratusz naprawdę zapadają w pamięć. Miłośników natury i ciekawostek przyrodniczych zainteresuje na pewno Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze, a osoby zafascynowane architekturą powinny koniecznie zobaczyć Pałac Paulinum oraz Pałac Schaffgotschów i oczywiście Zamek Chojnik.

Ponadto w tym mieście znaleźć można Muzeum Karkonoskie oraz bardzo ciekawe Podziemia Jeleniogórskie, które naprawdę warto zobaczyć. Poza licznymi atrakcjami na miejscu, w okresie zimowym Jelenia Góra będzie idealnym miejscem wypadowym do Karkonoszy na stoki narciarskie, aby skorzystać z uroków białego szaleństwa.