Kurorty Turystyczne w Hiszpanii

Najpopularniejsze Hiszpańskie regiony turystyczne zlokalizowane są na wybrzeżu. Są nimi: Costa de la Luz, Costa del Sol, Costa Brava, Costa Blanca, Costa del Azahar, Costa Dorada, Costa Montanesa, Costa Vasca, Costa Verde, Rias Altas, Rias Bajas oraz hiszpańskie wyspy Majorka, Teneryfa a także Ibiza.

grenada-94518_640

Costa de la Luz – czyli Wybrzeże Światłą. To znane nadmorskie kąpielisko i region turystyczny w Hiszpanii.

Costa del Sol – Wybrzeże Słońca. Turystyczny region w Andaluzji, na pewno znany wszystkim chociażby z piosenki „Dziewczyny lubią brąz” Ryszarda Rynkowskiego – słowa „od Costa del Sol po naszą Juratę”. W większości kompleksów plaże są kamieniste a wybrzeże skaliste. Dobrze utrzymane plaże piaszczyste są tutaj raczej rzadkością.

Costa Brava – to tak zwane Dzikie Wybrzeże położone niedaleko granicy z Francją.

Costa Blanca – leży w środkowej częśći wybrzeża Hiszpanii.To tak zwane Białe Wybrzeże, na którym dominują piękne piaszczyste i słoneczne plaże, zachęcające aby właśnie tam spędzić wakacje.

Costa del Azahar – to w wolnym tłumaczeniu wybrzeże pomarańczy. W całym regionie znajdują się piaszczyste plaże i niezliczona ilość ośrodków turystycznych. W regionie można także zwiedzić przepiękne zabytki.

Costa Dorada – Costa Dorada nazywane jest Złotym Wybrzeżem. Całość tworzą niziny ciągnące się od stolicy Katalonii – Barcelony aż po Tarragonę. Wybrzeże posiada szerokie piaszczyste plaże otoczone przez łańcuch górski. Wakacje na Costa Dorada cieszą się największym powodzeniem od kwietnia do października – wtedy to pogoda jest iście rewelacyjna.

Costa Montanesa – Wybrzeże górzyste, obejmujące region Kastylii. Najbardziej znanym kąpieliskiem na Costa Montanesa jest miejscowość Santander.

Costa Vasca – to region turystyczny w Baskonii .Obejmujący wybrzeże Oceanu Atlantyckiego w okolicach znanego i cenionego wśród turystów kąpieliska San Sebastian, wielu turystów uważa że właśnie tam znajdują się najlepsze plaże w Europie.

Majorka jest największą wyspą hiszpańskiego archipelagu Baleary. Leży na Morzu Śródziemnym w odległości 80 km od Hiszpanii. Największym miastem i jednocześnie stolicą jest Palma de Mallorca. Północne wybrzeże wyspy jest klifowe, południe zaś to rozległe, piaszczyste plaże.

Teneryfa to największa i najbardziej zaludniona wyspa wchodząca w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich. Teneryfa to przede wszystkim skaliste wybrzeże, w szczególności w północnej jej części. Jednak na wyspie znajdziemy także nieliczne piaszczyste plaże. Santa Cruz de Tenerife jest największym miastem położonym na wyspie i zarazem jej stolicą.

Ibiza – uważana jest za jedno z najbardziej rozrywkowych miejsc na świecie, gdzie króluje przede wszystkim zabawa do białego rana przy muzyce znanych didżejów. Ibiza jest trzecią co do wielkości wyspą hiszpańskiego archipelagu Baleary. Amatorów opalania się Ibiza przyciąga zielonymi wzgórzami, zacisznymi zatokami z malowniczymi portami i pięknymi, piaszczystymi plażami.