Karpacz na weekend – podstawowe informacje

Karpacz to charakterystyczna górska miejscowość turystyczna, usytuowana u podnóża Śnieżki, najwyższego szczytu Karkonoszy. Rejon ten należy do najpiękniejszej części Sudetów Zachodnich, a także stanowi najpopularniejsze miejsce w Karkonoszach. Miasto ulokowane jest w wąskiej i niezwykle stromej dolinie Łomnicy na wysokości od 480 do 885 m n.p.m. Historię Karpacza najlepiej przybliża otwarte w 1974 roku Muzeum Sportu i Turystyki. Kolekcja pozwala lepiej zapoznać się z m.in. pogańskimi kultami, poszukiwaniem karkonoskich skarbów przez walońskich górników, a także działalnością ludowych zielarzy-laborantów. Podstawowym atutem jest oczywiście sport i turystyka.

Góry

W Karpaczu można podziwiać fantastyczne zachody słońca.

Pragnąc określić Karpacz w zaledwie kilku słowach byłyby to przed wszystkim: świetne warunki terenowe, wyśmienity klimat, renomowany ośrodków sportów zimowych, wspaniała stacja klimatyczna oraz punkt wyjściowy licznych tras turystycznych. W centralnej i górnej części Karpacza występuje parę soków narciarskich,a wśród nich renomowana Kolorowa. Proponuje ona w sezonie zimowym jazdę na nartach, a latem zjazd saniami z rolkami po rynnie. Surowy klimat przyczynia się do tego, że pokrywa śnieżna występuje tutaj przez prawie 100 dni w roku. W efekcie Karpacz posiada bardzo dogodne warunki do oddawania się białemu szaleństwu. Największą popularnością cieszy się kompleks „Kopa”, na który składa się sieć wyciągów orczykowych i krzesełkowych, przy czy te ostatnie funkcjonują bez względu na porę roku. Do największych miejsc turystycznych w Karpaczu należą: średniowieczna drewniana świątynia Wang (dominujący zabytek Karpacza), Muzeum Zabawek i Lalek, Dziki wodospad, miasteczko Western City, skocznia narciarska Orlinek, Zapora na Łomnicy. Po wyczerpujących wędrówkach przychodzi czas na relaks.

Karpacz posiada niezwykle bogatą bazą noclegową. Jeśli potrzebujemy chwili odpoczynku, regeneracji sił witalnych organizmu, albo po prostu momentu tylko dla siebie oferta SPA wydaje się perfekcyjnym rozwiązaniem.

Obiekty SPA w Karpaczu oferują takie pakiety pobytowe, jak:

  • chwila wytchnienia,
  • Wielkanoc,
  • dla rodziców,
  • kropla relaksu,
  • algowe szaleństwo,
  • męska sprawa itp.

Jeśli chodzi o gości biznesowych, to i tutaj Karpacz wykazuje się rewelacyjnymi warunkami. Ośrodki szkoleniowe w Karpaczu gwarantują elegancję, przestronne wnętrza, dobry gust oraz wysoką jakość obsługi. Miejscowość dysponuje także szeregiem prestiżowych i ekskluzywnych hoteli dla najbardziej wymagających turystów. Wybór hotelu w Karpaczu to doskonała inicjatywa dla osób przywiązujących dużą wagę do komfortu i wygody. Z kolei kwatery stanowią alternatywę dla turystów przykładających znaczną wartość do natury. Mówiąc krótko poszczególne obiekty turystyczne oferujące noclegi w Karpaczu zrealizują nawet najbardziej wyszukane potrzeby.

Mapa Karpacza:

Znajdź drogę