Jeśli do Szwecji, to tylko promem!

W dzisiejszych czasach istnieje wiele form podróżowania, a środki lokomocji są uzależnione od kilku czynników: czasu, kosztów, wygody oraz dostępności. Spośród najbardziej znanych metod transportu dużą popularnością cieszą się promy. Nie tylko są gwarancją szybkiej i komfortowej podróży, ale zapewniają wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Na polskim wybrzeżu szczególnie często odbywają się rejsy do Szwecji. Ze względu na dobre połączenie obu krajów oraz szeroko rozwiniętą żeglugę, obecnie to właśnie prom jest najlepszym środkiem transportu na linii Polska – Szwecja.

 

Zalety rejsów morskich

Wiele osób twierdzi, że już sam rejs statkiem jest atrakcją samą w sobie. Takie wrażenia nie są bezpodstawne, ponieważ na promie można doświadczyć wielu atrakcyjnych rozrywek, ale też wypocząć i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Do najpopularniejszych form aktywności podczas rejsu należy korzystanie ze strefy SPA, restauracji i barów oraz możliwość zrobienia zakupów. Dla najmłodszych pasażerów dostępny jest plac zabaw oraz opieka animatorów. Często, oferty rejsów obejmują również dodatkowe atrakcje takie, jak: koncerty, zabawy taneczne oraz okazjonalne imprezy, np. Bal Sylwestrowy.

Rejs promem to nie tylko rozrywka i aktywnie spędzony czas, ale też spokojny sen i wypoczynek. Chwilę relaksu w samotności można sobie zagwarantować decydując się na bilet, który w pakiecie zawiera kabinę. Oprócz podstawowego wyposażenia, obejmuje ona szereg udogodnień, m.in. ekspres do kawy czy dostęp do barku. W zależności od własnych preferencji, można wybierać pomiędzy kabinami wewnętrznymi oraz zewnętrznymi, które posiadają okna.

Ogromną korzyścią dla pasażerów, którzy podróżują promem jest możliwość zabrania ze sobą nieograniczonego bagażu, a nawet samochodu. Wystarczy zadbać o zakup odpowiedniego biletu, aby móc wziąć ze sobą wszystko, co jest niezbędne.

Oczywistą zaletą podróżowania promem są niezapomniane widoki – bezkres morza, które sięga aż po horyzont, romantyczne zachody słońca i spienione fale, a wszystko to przy akompaniamencie odprężającego szumu wody. Takich krajobrazów i przeżyć nie zagwarantuje żaden inny środek transportu.

Promy do Szwecji

Najlepszą opcją na odbycie podróży z Polski do Szwecji jest skorzystanie z promu, ponieważ przez Morze Bałtyckie prowadzi najprostsza droga pomiędzy tymi dwoma krajami. Gdynia – Karlskrona to najpopularniejsza i najwygodniejsza trasa, jaka prowadzi z polskiego wybrzeża do Skandynawii. Bilety można zarezerwować online, co jest dużą zaletą dla podróżnych. Podczas tego procesu wystarczy wybierać jedną spośród licznych opcji, w zależności od własnych preferencji oraz możliwości:

  • różne godziny rejsu do wyboru,
  • bilet w jedną lub dwie strony (Polska – Szwecja, Szwecja – Polska),
  • możliwość zabrania ze sobą samochodu (jeden lub więcej),
  • ilość osób, która może być różna w dwie strony,
  • atrakcyjne zniżki dla seniorów i studentów,
  • możliwość skorzystania z wygodnej kabiny,
  • wybór spośród różnych taryf, m.in.: Economy, Flexi oraz Premium.

stena-line-szwecja

Liczne udogodnienia i atrakcje, możliwość wyboru spośród wielu opcji podróży statkiem oraz wysoki poziom komfortu to podstawowe korzyści, jakie płyną z podróżowania promem na linii Polska – Szwecja. Chcąc zaplanować podróż drogą morską do tego skandynawskiego kraju warto zajrzeć na stronę: http://www.stenaline.pl/trasy/gdynia-karlskrona. Znaleźć tu można nie tylko konkretne oferty, ale też szereg przydatnych informacji, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.