Jaki motocykl jest najlepszy na długie trasy?

Motocykl daje ogromne możliwości i unikatowe doznania w podróżowaniu. Dlatego warto wybrać się przynajmniej raz w życiu w długą trasę, nawet kilkudniową na motocyklu po to, aby doznać tej wolności i przyjemności, jaka temu towarzyszy. Decydując się na taką wyprawę, najważniejszym elementem naszego wyposażenia jest oczywiście motocykl, od którego w największym stopniu będzie zależało to jak daleko dojedziemy, jak szybko i czy będzie to podróż komfortowa. Niestety, ale dłuższa podróż na niewłaściwie dopasowanym motocyklu może szybko zmienić się z przyjemności w doświadczenie, o którym będziemy chcieli jak najszybciej zapomnieć. Popełnienie takiego błędu jak wybór złego motocykla może doprowadzić do tego, że już nigdy nie wybierzemy się w taką wyprawę, ponieważ stracimy chęci i motywację. Aby do tego nie dopuścić, warto dowiedzieć się wcześniej jaki motocykl wybrać i jak odpowiednio go przygotować, aby podróż przebiegała w sposób przyjemny i komfortowy.

Jak wybrać motocykl na długie trasy?

Dłuższe podróżowanie wiąże się z wieloma kilometrami spędzonymi na motocyklu, często w złych warunkach pogodowych i przy innych niedogodnościach. Dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedni motocykl dostosowany do terenu, w jakim zamierzamy jeździć oraz do naszego stylu jazdy. W przypadku podróżowania wyłącznie drogami asfaltowymi motocykl będzie zupełni inny niż w przypadku podróży po mieszanej nawierzchni lub w całości w terenie. Dlatego planując wyprawę, należy przeanalizować, w jakim terenie będziemy się poruszać i na tej podstawie podjąć decyzję o wyborze motocykla jak i opon, w które będzie on wyposażony.

wypożyczenie motocykla na weekend

Jednym z podstawowych założeń przy wyborze odpowiedniego motocykla powinna być pozycja za kierownicą. Musi ona być wygodna i powinniśmy siedzieć w miarę wyprostowani, aby nie zmagać się później z bólami kręgosłupa, które mogą sprawić, że nie będziemy w stanie kontynuować naszej podróży. Dlatego też wszelkie sportowe modele motocykli odpadają od razu i należy kierować swoje zainteresowanie w stronę typowo turystycznych modeli.

Spore znaczenie ma również to jakie możliwości przewożenia bagażu daje dany model motocykla. Wybierając się w dłuższe podróże, niezbędne będą sakwy motocyklowe lub przynajmniej kufer. Warto sprawdzić, czy dany motocykl umożliwia zamontowanie tego typu dodatkowych akcesoriów i czy będziemy mieli wystarczająco dużo miejsca, aby zapakować wszystkie niezbędne nam w podróży rzeczy.

wynajem motocykla na wyjazd weekendowy

Dlaczego warto wynająć motocykl w wypożyczalni?

Planując dłuższą wyprawę motocyklową, warto zastanowić się nad wypożyczeniem motocykla. Dla osób nieposiadających własnego jednośladu oraz osób posiadających motocykl nienadający się na dłuższe wyprawy jest to często jedyna sensowna opcja. Jednak skorzystanie z oferty wypożyczalni może być również wspaniałym rozwianiem dla osób posiadających własny motocykl. W takim przypadku można dobrać model, który idealnie sprawdzi się na zaplanowanej trasie. Dodatkowo motocykle z wypożyczalni są regularnie serwisowane i posiadają pełne ubezpieczenie, co sprawia, że wybierając się w podróż na takim jednośladzie, nie musimy się o nic martwić. Często wypożyczalnie umożliwiają również doposażenie motocyklu w dodatkowe sakwy i inne akcesoria przydane podczas podróży. Dzięki temu otrzymujemy motocykl w pełni gotowy i przystosowany do wyprawy.

Szukając odpowiedniego modelu motocykla, warto zapoznać się z ofertą marki BMW, która posiada w swoim asortymencie wiele modeli stworzonych specjalnie do podróżowania. Jazda na tego typu motocyklach BMW dostarczy z pewnością wielu niezapomnianych doświadczeń i będzie w pełni komfortowa.