Jaka restauracja na wakacje?

Posiłek w dobrej restauracji to dobrze spędzony czas dla wielu osób. Zobacz jak trudne jednak jest utrzymanie wszystkiego w ryzach ze strony zarządców oraz pracowników.

Zarządzanie restauracją jest ciężką pracą i wymaga długich godzin przygotowywania się. Czy organizujesz kolację w pięciogwiazdkowym hotelu czy jest to tylko fast food, zadanie menedżera jest, by upewnić się, że doświadczenie klienta powstanie w najlepszym wydaniu. Każdy aspekt działalności spoczywa na personelu zarządzającym. Zatrudnianie i szkolenie świetnego personelu pomocniczego to połowa sukcesu. Usuwanie stresu jest niezbędne w długowiecznej historii zarządzania restauracją. Aby przybliżyć Wam detale wybraliśmy się z wizytą do catering Verona aby zadać szefostwu kilka pytań.

Sukces restauracji leży właśnie w zarządzaniu

Zatrudnij menedżera kuchnia, który jest pracowity, zatrudnij także szefa kuchni, który potrafi gotować świetnie. Deleguj zatrudnianie i dyscyplinuj personel kuchennego – także kierownika kuchni. Nadzoruj wszelkie problemy komunikacyjne wśród pracowników. Pozyskaj plan treningowy i zapewnij wszystkim możliwość stosowania się do niego. Prowadzenie ciągłego szkolenia i ćwiczeń szkoleniowych dla wszystkich pracowników kuchni będzie dobrym czynnikiem integrującym oraz krzyżującym działania w dobry sposób.

Dobre jedzenie to sukces każdej restauracji
Deleguj wszystkie zamówienia żywności do kierownika kuchni. Dodać szczegółową rozpiskę w celu zapewnienia właściwego zamawiania. Możesz też posłuchać porad szefa kuchni, który doskonale wie, co jest potrzebne w jego rękach, poza ostrym nożem i patelnią. Wykonuj kontrole na miejscu dotyczące ogólnej czystości w kuchni; sprawdź szczegóły, takie jak podłogi i lodówki na chłodniejsze jedzenie.

Przeszkol wszystkich pracowników kuchni w aspekcie przestrzegania procedur pomiarowych i wymagaj tego ściśle. Przeprowadzaj spotkania personelu celem wyjaśnienia nowych zasad firmy i nowych receptur. Monitoruj wszystkich pracowników nie stosujących się do standardów pomiarowych.

Przeszkol wszystkich kelnerów tak aby wiedzieli jak dostarczyć najlepszą obsługę dla każdego klienta w każdym momencie. Pozwól kelnerom aby wykazali się obsługą małych spraw dotyczących klienta na własną rękę. Reaguj natychmiast na wszelkie poważne błędy dotyczące obsługi klienta, w taki sposób aby kelner na przyszłość wiedział już jak właściwie należy postępować.

Komunikacja pomiędzy kuchnią i kelnerami jest bardzo istotna, zwłaszcza tam, gdzie jest duży ruch, i zatrudnionych jest więcej niż 10 kelnerów pracujących w jednym czasie. Informuj wszystkich kelnerów o dostępnych, świeżych specjalnościach w menu.

Komunikuj się w przypadku problemów w restauracji i daj propozycje rozwiązań. Natychmiast podejmij działania dotyczące problemów z personelem. Informuj właściciela o wszelkich poważnych błędach dot. obsługi klienta. Informuj właściciela o wszelkich wypadkach, które wydarzyły się w dowolnym miejscu na terenie posesji restauracji (należy to zrobić w ciągu 24 godzin od zdarzenia). Omów wszelkie promocje dla pracowników personelu.

Jak dyscyplinować pracowników restauracji?

Omów nowe elementy menu i sugestie klienta dotyczące informacji zwrotnej. Zdecyduj, czy nowe elementy menu są opłacalne w biznes planie. Poinformuj właściciela o zaległych komentarzach klientów, niezależnie od tego czy są dobre lub złe. Stwórz plan działania na przyszłość.

Zastanów się nad nowymi promocjami w restauracji. Gotowe projekty dostarcz zarządowi, a także personelowi, każdy musi być na bieżąco z aktualnościami. Jeśli promocja dotyczy konkretnego zamówienia czy też jest to oferta specjalna, warto o tym poinformować na profilach społecznościowych, a także w miejscu w oraz na zewnątrz knajpy, by było to dobrze widoczne dla każdego.

Wynająć dobrze wyszkolonych uczciwych księgowych do pomocy przy codziennych i miesięcznych dokumentacjach. Sprawdzaj księgi rachunkowe regularnie i miej świadomość ewentualnych rozbieżności. Monitoruj wszystkie problemy pracowników dotyczące sytuacji pieniężnych.