Jak ubezpieczyć się na wypadek przedłużenia wyjazdu?

Kiedy wybierasz się za granicę, chcesz przygotować się do tego jak najlepiej. Zaplanować wszystko trochę wcześniej, kupić niezbędne do zabrania rzeczy i zadbać o sprawy dotyczące Twojego życia w domu. Jednak czasami podczas podróży okazuje się, że trzeba pobyt przedłużyć i może się okazać, że niektóre sprawy były załatwione tylko na wyznaczony okres. W tym artykule piszemy o tym, co zrobić, aby ubezpieczyć się na wypadek przedłużenia wyjazdu – o jakie formalności zadbać? Co robić, a czego nie?

O co zadbać przed wyjazdem?

Kiedy wybierasz się na wakacje lub masz przed sobą wyjazd służbowy, zanim wyjedziesz, musisz zadbać o kilka kwestii. Oprócz kupienia biletu lotniczego czy na pociąg trzeba zabrać ze sobą odpowiednie ubrania, kosmetyki i inne akcesoria, które przydają się podczas danego wyjazdu. To jednak nie wszystko, ponieważ trzeba pamiętać jeszcze o innych sprawach. Wiele zależy oczywiście od tego, na jak długo wyjeżdżasz, ale jeśli istnieje prawdopodobieństwo przedłużenia się wyjazdu, koniecznie zadbaj o wszelkie sprawy, aby maksymalnie się zabezpieczyć.

Do podstawowych kwestii należy oczywiście pozbycie się pożywienia, które w trakcie wyjazdu zepsuje się w lodówce. Nie warto robić sobie niepotrzebnych problemów, które będzie trzeba rozwiązywać zaraz po powrocie. Przed wyjazdem upewnij się także, że wszystkie rachunki, których termin minie w czasie podróży, zapłacisz wcześniej. Dzięki temu nie będzie trzeba się martwić o potencjalne problemy z poszczególnymi urzędami czy firmami.

Co jeszcze warto zrobić przed podróżą?

Jeśli masz w mieszkaniu rośliny czy też rybki, warto powierzyć komuś opiekę nad nimi na czas Twojego wyjazdu. W związku z tym będzie trzeba przekazać klucz do Twojego domu lub mieszkania komuś zaufanemu – członkowi rodziny, przyjacielowi czy też godnemu zaufania sąsiadowi. Wystarczy, że taka osoba nakarmi rybki i podleje kwiaty raz na kilka dni, a czasami będzie w stanie również zostawić w Twoim mieszkaniu nagromadzoną w skrzynce na listy pocztę.

Pamiętaj również o zadbaniu o bezpieczeństwo samochodu. Podczas długiego wyjazdu nie warto ryzykować i zostawiać auta w przypadkowym miejscu, które w żaden sposób nie jest strzeżone. Co więcej, wyjeżdżając na czas nieokreślony, warto zostawić samochód w miejscu, które jest odpowiednio ochraniane i w którym będzie on mógł na Ciebie czekać tak długo, jak będzie to potrzebne. Najlepszym do tego miejscem jest zatem parking obok lotniska. Dlaczego? Po pierwsze, jest to profesjonalne miejsce stale obsługujące tysiące ludzi, którzy powierzają jego pracownikom swoje pojazdy na czas podróży. Oznacza to, że otrzymasz tam fachową obsługę, która dopilnuje tego, aby Twój samochód był bezpieczny.

kamera monitoringowa

Po drugie, parkingi te posiadają wysokiej jakości kamery, które rozstawione są na całym obszarze i nagrywają materiał tak, aby w przypadku próby kradzieży czy zniszczenia, dobrze było widać, kto jest za to odpowiedzialny. Oznacza to, że Twój samochód będzie tam bezpieczny, a w przypadku zniszczeń, sprawa ta jest załatwiana sprawnie i profesjonalnie. Wszystkie te udogodnienia oferuje Przy Cargo – parking, znajdujący się przy lotnisku we Wrocławiu. Zamontowana została tam także dodatkowa brama, która dba o bezpieczeństwo pojazdów. Oprócz tego, ze względu na swoją lokalizację i potrzeby klientów, parking oferuje dodatkowe opcje, zapewniające komfort i wewnętrzny spokój. W przypadku przedłużenia się podróży możesz przedłużyć czas wynajmu miejsca parkingowego – zrobisz to szybko i bezproblemowo, i nie będziesz martwić się o to, co dzieje się z Twoim samochodem.