Jak przygotować się do podróży samolotem?

Podróż samolotem to dla jednych wspaniałe przeżycie, do którego często i chętnie wracają, a dla innych przykra konieczność związana z chęcią wyjazdu na wymarzone wakacje. Bez względu na to, jakie jest Twoje nastawienie do podróżowania w chmurach, do lotu samolotem należy się odpowiednio przygotować. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, zanim udasz się na pokład, aby dolecieć w wymarzone miejsce.

Spakuj się rozważnie i nie zabieraj ze sobą zbyt dużo do kabiny

Pakując się przed podróżą samolotem należy przestrzegać wielu zasad. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem przygotowywania bagażu sprawdzić dokładnie, jakie powinien mieć on wymiary i wagę. Te parametry często różnią się między sobą, w zależności od przewoźnika i są od czasu do czasu aktualizowane i zmieniane, dlatego warto przed podróżą dokładnie sprawdzić, czy zapakowana walizka może być traktowana jako bagaż podręczny, czy jednak należy ją nadać jako bagaż rejestrowany i uiścić za nią dodatkową opłatę. Ważne jest, aby nie przekraczać wartości ustalonych przez przewoźnika odnośnie wymiarów i wagi bagażu podręcznego oraz rejestrowanego, bo za nadbagaż na lotnisku trzeba zapłacić wysoką kwotę.

W bagażu zabieranym na pokład samolotu nie może znajdować się żadnych materiałów łatwopalnych i wybuchowych, takich jak na przykład petardy, rozpałki, produkty gazowe. To zasada, która obowiązuje u wszystkich przewoźników. Na pokład, w bagażu podręcznym, nie można zabierać również ostrych przedmiotów, takich jak nożyczki, zestawy narzędzi, scyzoryki i korkociągi. Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić dużą uwagę, jest ilość zabieranych płynów. Kosmetyki o takiej konsystencji najlepiej przelać do specjalnych pojemniczków i buteleczkach z dozownikiem. Dostępne są one między innymi na stronie cooltravel.com.pl, a każdy z nich ma wymaganą maksymalną pojemność, czyli 100 ml. Na pokład samolotu można zabrać tylko 10 takich buteleczek.

bagaż podróżny

Nadając bagaż, należy pamiętać o tym, aby odpowiednio go opisać. W tym pomogą specjalne plakietki na bagaż. Czasami są one przymocowane przez producenta walizki, jednak najczęściej są bardzo małe i nie rzucają się w oczy. O wiele lepiej sprawdzą się kolorowe plakietki o nieco większych rozmiarach, które można zamocować na rączkę torby lub walizki. W kwestii bagażu podręcznego należy pamiętać, aby nie zabierać ze sobą zbyt dużo. Do podręcznej torebki zapakuj tylko to, co Ci potrzebne. Bilety, dokumenty i portfel, telefon, słuchawki i ewentualne gumy do żucia lub cukierki, które pomogą zniwelować skutki zmiany ciśnienia w trakcie lotu.

Zadbaj o swój komfort i zapewnij sobie czas

Podróż samolotem dla wielu osób to stresujące przeżycie. Szczególnie jeśli odbywa się ona po raz pierwszy. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zagwarantować sobie komfort i dobrze się do wylotu przygotować. Pomoże to uniknąć sytuacji stresujących na lotnisku. Przed wyjazdem z domu dokładnie sprawdź swój bagaż. Zważ go oraz zmierz, aby mieć pewność, że mieści się w normach. Podczas pakowania bagażu podręcznego sprawdź dokładnie, gdzie co chowasz, aby wiedzieć, w której kieszeni schowany jest bilet i dokumenty. Dzięki temu unikniesz nerwowego poszukiwania karty pokładowej, gdy nadejdzie Twoja kolej, aby podejść do odprawy.

Ważną kwestią, która odpowiada za komfort podróżowania, jest odpowiedni strój. Lot samolotem często trwa kilka, a czasami nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin, dlatego warto zadbać o swój komfort i wybrać wygodne ubrania. Doskonale sprawdzą się elastyczne legginsy i luźna tunika oraz bluza lub sportowy dres i adidasy. Lepiej zrezygnować z wysokich obcasów, dopasowanych spódnic czy sukienek oraz ubrań z dużą ilością zapięć i innych elementów, które w trakcie podróży mogą się odciskać i powodować dyskomfort. Szykując ubrania na podróż, pamiętaj o tym, że w samolotach działa klimatyzacja, więc warto zabrać rozpinany sweter lub bluzę, które można narzucić na ramiona w razie poczucia chłodu i łatwo ściągnąć, gdy zrobi się za ciepło.

Wyprawy do Afryki

Adres: P.O BOX 2822 Walvis Bay Namibia

Telefon: +264 812 311 993

Pocztainfo@bociansafaris.com