Gdzie jeździć rowerami trekkingowymi?

Rowery trekkingowe cieszą się dużym zainteresowaniem klientów na całym świecie. Są to rowery stworzone specjalnie z myślą o osobach uprawiających zaawansowaną turystykę rowerową, jednak nic ne stoi na przeszkodzie aby używać ich na co dzień.

Jak cechy roweru trekkingowego wpływają na jego wykorzystanie w trasie?

Rowery trekkingowe zazwyczaj posiadają większe koła np. 28-calowe. Duże koła gwarantują większą zwrotność, możliwość szybszego osiągnięcia wysokiej prędkości oraz łatwiejsze omijanie przeszkód. Rowery trekkingowe, mimo że mogą posiadać trochę mniejsze koła 26-calowe, są wtedy bardziej zaliczane do rowerów górskich, przez co zdecydowanie częściej wykorzystywane są większe rozmiary koła, które dają wiele korzyści. Duże koła sprawiają, że podczas dłuższych tras możemy bez znacznie większych nakładów pracy osiągać sporą prędkość i dane odcinki przemierzać szybko. Cecha ta jest szczególnie korzystna w dalekich podróżach po prostych, asfaltowych drogach.

Rowery trekkingowe są bogato wyposażone w osprzęt. Lampki na dynamo gwarantują oświetlenie i możliwość pokonywania tras nawet na zupełnie nieoświetlonych trasach. Błotniki ochronią nas przed zachlapaniem i ubrudzeniem, a bagażnik i sakwy umożliwią zabranie ze sobą wszystkich najpotrzebniejszych elementów niezbędnych do podróży. Bagażniki jak i sakwy możemy zamontować zarówno z przodu jak i z tyłu. Rozłożenie bagażu spławia, że możemy wziąć go znacznie więcej i wybrać się nawet na kilkutygodniową trasę. Błotniki przydadzą się zwłaszcza podczas pokonywania tras po podłożu nieutwardzonym. Bogaty osprzęt jest jednym z elementów odróżniających rower trekkingowy od szosowego. W zależności od indywidualnych preferencji rower trekkingowy można wyposażyć w dowolną ilość dodatków. Osprzęt sprawia, że rowerem trekkingowym z powodzeniem możemy wybrać się na dalekie, kilkugodzinne lub kilkudniowe wycieczki. Dzięki wysokiej jakości sprzętowi będziemy mieć pewność, że mamy zagwarantowane bezpieczeństwo, a wszelkie potrzebne rzeczy mamy pod ręką.

Rowery trekkingowe cechują się nieco inną ramą odróżniającą się od modeli górskich. Pozycja osoby jadącej jest znacznie bardziej wyprostowana przez co nabiera mniej sportowego charakteru. Proponujemy Wam zajrzeć do jednego ze sklepów rowerowych, który oferują najlepszy standard w dobrej cenie: https://www.krolestworowerow.pl/rowery-trekkingowe

Cechy rowerów trekkingowych  są świetnie dostosowane do pokonywania kilkudniowych tras zarówno po drodze asfaltowej, jak i po nawierzchni nieutwardzonej.  Zarówno amatorzy krótszych podróży jak i osoby spędzające sporą część życia na dwóch kołach docenią funkcjonalność rowerów trekkingowych.

Mimo, że mogłoby się wydawać, że rowery trekkingowe są przeznaczone specjalnie do przemierzania długich, wielodniowych tras możemy wykorzystać je w także inny sposób. Nic nie stoi na przeszkodzie aby rowery trekkingowe wykorzystywać na co dzień do jazdy po mieście. Rower trekkingowy jest uznawany z jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów, przez co daje jego użytkownikom spore pole do popisu. Posiadanie osprzętu także będzie pomocne podczas jazdy po mieście.

rower trekkingowy

Możemy wykorzystać bagażnik czy sakwy do transportu swoich rzeczy, a światło dynamo umożliwi jazdę po zmroku. W sytuacjach gdy zależy nam na szybkim dotarciu chociażby do pracy, a do pokonania mamy spory kawałek, rower trekkingowy z pewnością świetnie sprawdzi się w swojej roli. Duże koła zagwarantują nam zwrotność i szybkość jazdy. Wyprostowana pozycja sprawia,że jazda jest niezwykle komfortowa i z pewnością nie będziemy odczuwać bólów pleców czy naciągnięć. Podsumowując, rower trekkingowy jest wielozadaniowym rodzajem jednośladów, który gwarantuje nam wygodę i komfort jazdy niezależnie od tego czy wybieramy się na dłuższe czy na krótsze trasy, a jego funkcjonalność sprawi, że będzie on gotowy na pokonywanie każdych warunków.