Dlaczego warto wybrać się na wakacje nad polskie morze?

Czy zastanawiałeś się ostatnio dlaczego warto wybrać się na polskie wybrzeże, jakie korzyści zdrowotne niesie za sobą pobyt w nadmorskiej miejscowości oraz jakich atrakcji turystycznych możemy się tam spodziewać?  A może zastanawiasz się gdzie spędzić najbliższy urlop? Jeśli tak, zapraszamy do lektury!

Korzyści zdrowotne

Nad Bałtykiem wdychamy ogromne ilości jodu i bromu, co doskonale wpływa na wzmocnienie układu oddechowego i odpornościowego. Te cenne pierwiastki znajdują się zarówno w wodzie jak i w powietrzu, które wdychamy podczas spacerów po plaży. Najwięcej jodu przedostaje się do powietrza, gdy wieje silny wiatr i fale rozbijają się o brzeg, dlatego nawet sztormowa pogoda ma swoje zalety  Ze względu na zawartość jodu urlop nad morzem zaleca się w szczególności kobietom w ciąży i rodzinom z małymi dziećmi. Jod wspiera regulację temperatury ciała, pracę serca, a także prawidłowy rozwój psychiczny i umysłowy. Wpływa na nasze samopoczucie, po kilku dniach pobytu nad morzem mamy lepszy nastrój, lepiej śpimy oraz nie mamy problemów z koncentracją. Jeśli chodzi o dostarczanie jodu w pożywieniu to najbogatszym jego źródłem są ryby nadbałtyckie oraz owoce morza – proponujemy zdecydować się dorsza lub halibuta. Korzystanie z warunków bioklimatycznych, które występują nad polskim morzem to najlepsza inwestycja we własne zdrowie.

Atrakcje turystyczne

Polskie morze to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych np. wakeboardingu czy windsurfing, możemy też wypożyczyć skutery wodne lub wybrać się na rejs motorówkami sportowymi. Takie atrakcje na pewno przysporzą nam niezapomnianych wrażeń i nieco adrenaliny. A może przejażdżka konna po plaży? Nie jest oczywistą atrakcją nadmorska, ale wiele ośrodków jeździeckich, które zlokalizowane są w niedalekiej odległości od morza oferuje rajdy po plaży czy okolicznych lasach. Jeśli myślisz o kitesurfingu, wybierz noclegi we Władysławowie. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników tego sportu. Miejsce to stwarza dogodne warunki dla początkujących – woda jest tam dość płytka, wiatry wystarczająco silne, a oferta szkół kitesurfingowych równie bogata, jak w innych miejscach wybrzeża. Ponad to miejscowość ta nie jest tak zatłoczona jak np. Trójmiasto, więc polecamy wszystkim, którzy chcą uciec od zgiełku i hałasu miasta. 

kitesurfing

Jeśli myślisz o kitesurfingu, wybierz noclegi we Władysławowie. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników tego sportu.

We Władysławowie i okolicy jest także wiele dzikich zakątków do pieszych i rowerowych wycieczek. Znajdziesz tam wyznaczone szlaki, a każdy z nich jest wart zobaczenia i gwarantuje piękne widoki, zmieniający się krajobraz i bogactwo przyrody. Jeżeli szukasz innej nadmorskiej miejscowości cichej, spokojnej i bez tłumów wczasowiczów Wisełka będzie dla Ciebie idealna. Najchętniej odwiedzaną atrakcją rodzinną jest tam Park Miniatur i Kolejek, a w południowej część wsi znajduje się jezioro, gdzie można wypożyczyć żaglówkę lub łódkę.  Możemy także wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Dziwnowa, aby zobaczyć latarnie morskie.

Aktualna moda  na zagraniczne wyjazdy do ciepłych krajów, sprawiła, że wiele osób zapomina o urokach urlopu nad polskim morzem. A przecież, wypoczynek nad Bałtykiem oferuje coś wyjątkowego – klimat, który doskonale wpływa na zdrowie i samopoczucie, nie stawia też żadnych ograniczeń jeśli chcesz spędzić wypoczynek aktywnie!