Co zrobić, by wycieczki do Australii nie okazały się niewypałem?

O wakacjach w Australii od zawsze marzy naprawdę wiele osób z nas. W obecnych czasach gdy dużo lepiej nam się powodzi to marzenie jest także przez wiele osób realizowane. Obecnie jest po prostu znacznie lepiej i łatwiej niż było to jeszcze nie tak dawno. Jednak mimo to, że jest znacznie łatwiej to Australia wciąż jest krajem bardzo odległym, krajem trudnym oraz krajem o którym niezbyt dużo wiemy.

Błędy jakie popełniamy i sposoby jak ich uniknąć

Wycieczki Australia to w Internecie bardzo ciekawy i popularny wątek. Każdy turysta wybierający się w tamte części czyta sobie na temat właśnie samego kraju, obyczajów czy też kultury tam panującej. Powinniśmy w Internecie także poczytać na temat sześciu błędów, które najczęściej są przez nas popełniane podróżując do Australii.

Po pierwsze chcemy zobaczyć zbyt dużo, a przeznaczyliśmy sobie na to zwiedzanie zbyt mało czasu. Australia jest naprawdę olbrzymim krajem, a przemieszczenie się po niej naprawdę zajmuje nam bardzo dużo czasu. Sydney i Melbourne to dwa punkty na naszej mapie, które chcemy na pewno odwiedzić. Mało kto wie od samego początku, że odległości między nimi to prawie pokonanie 900 kilometrów. Gdy chcemy pokonać taką trasę to powinniśmy na nią poświęcić cztery dni. W zasadzie to w Australii jest wszędzie daleko. Miasta są położone bardzo daleko od siebie i przez to są naprawdę bardzo rozlegle. Gdy podczas naszych wakacji w Australii wycieczkę zaplanujmy sobie zbyt dużo to w zasadzie większość naszego czasu wolnego spędzimy na przemieszaniu się z naszego punktu A do punktu B. Nie raz może nas takowe szybkie przemieszczenie oraz walka z czasem dostarczyć wiele stresu. Czasem stres może być także znacznie większy od przyjemności.

Po drugie bardzo często wybieramy złe środki transportu. Zdecydowanie najgorszym środkiem transportu na Australię jest pociąg. Mało kto wie, ale pociągi w Australii są bardzo mało komfortowe oraz także drogie. Sieć kolejowa także pozostawia wiele do życzenia. Zdecydowanie bardziej popularny jest autobus. Wiele osób (chyba już z przyzwyczajenia) na samym początku skreśla latanie po Australii. Jest to naprawdę wielki błąd. Dlaczego? Ponieważ co jak co, ale w Australii są naprawdę tanie loty. Jednak najbardziej polecanym sposobem na podróże jest samochód. Wycieczki samochodowe nazywane tutaj road tripami to gwarancja najlepszych wspomnień z naszego australijskiego urlopu.

australia wycieczkiTrzeci powód to wybranie złej pory roku. Nie prawdą jest, że w Australii zawsze jest lato i że w każdym miesiącu możemy zaplanować sobie właśnie w Australii wakacje. W Australii mamy tak naprawdę cztery pory roku. W różnych częściach kraju jest wtedy inna pogoda. Lato australijskie jest idealne na zwiedzanie. Trwa ono od grudnia do lutego. Ale tylko Sydney i Melbourne w innych rejonach jak na przykład w Brisbane w tym czasie jest pora deszczowa. Za to bardzo gorąco nam w tym czasie będzie na Outbacku. Zimą australijską nie warto wyjechać na południe bo będzie nam zdecydowanie zimno. Kurtki i czapki wtedy na pewno się nam przydadzą.