Co warto zwiedzić będąc w Bułgarii?

Wycieczki fakultatywne są nic innego jak lokalnymi wycieczkami po kraju w którym spędzamy wakacje. Oferowane są one na dwa sposoby. Pierwszy najbardziej popularny wśród turystów to kupno takiej oferty u rezydenta. Przyjeżdżając np. do Bułgarii na wakacje, po dotarciu do hotelu przeważnie mamy spotkanie z rezydentem, który przedstawia nam listę takich wycieczek.

stockvault-reservoir-kardjali-bulgaria101656

Inna możliwość, to kupno wycieczki fakultatywnej na własną rękę w lokalnym biurze podróży. Często w miejscach popularnych w śród polaków, w takim biurze pracują osoby mówiące po polsku, często także oferują dużo niższe ceny niż podczas kupna wycieczki u rezydenta.

Kupno wycieczek fakultatywnej w Bułgarii to idealne rozwiązanie aby bliżej poznać kraj, jego zabytki, historię czy mieszkańców, czego nie zaznamy spędzając nasz urlop w hotelu.

Oferta wycieczek fakultatywnych w Bułgarii jest bardzo ciekawa. I tak, możemy wybrać się do Sozopolu, gdzie odwiedzimy muzeum, udamy się do parku krajobrazowego Ropotamo. W cenie wycieczki wliczony jest także obiad. W drodze powrotnej odwiedzimy portowe miasto Burgas.

Wieczór Bułgarski to oferta dla osób, które chcą z bliska poznać kulturę i tradycję mieszkańców kraju. W trakcie wycieczki wybieramy się na wieś, gdzie mamy okazję zobaczyć występy artystyczne oraz skosztować potraw i bułgarskich alkoholi.

Ciekawą ofertą wycieczki jest wyjazd i zwiedzanie Stambułu – tureckiej stolicy. Wycieczka ta trwa dwa dni. Pierwszy dzień to przejazd do Turcji, zwiedzanie Pałacu Topkapi, oraz odwiedzenie słynnego Błękitnego Meczetu. Wieczorem mamy czas wolny. Następnego dnia udajemy się w rejs po cieśninie Bosfor, zwiedzamy Pałac Sułtanów, możemy także udać się na zakupy na Wielkim Bazarze.

To tylko niektóre wycieczki oferowane przez miejscowe biura podróży. Dokładniejsza oferta jest już dostępna na miejscu lub u przedstawicieli biur podróży.

Pamiętamy tylko że oferta wycieczek zależy od miejsca w którym przebywamy. I tak inne wycieczki będziemy mogli kupić spędzając wakacje w Warnie czy Sozopolu, a inne w Słonecznym Brzegu czy Burgas.