Chcę założyć hotel – co zrobić na początku?

Określ, gdzie chcesz zlokalizować swój hotel. Przed martwieniem się o dokładną lokalizacją, musisz myśleć szerzej i zdecydować, w którym mieście postawisz hotel. Na minimum, trzeba będzie rozważyć, czy przemysł turystyczny w danym obszarze jest już w jakimś stopniu rozwinięty. Ponieważ jest to mały hotel lub pensjonat, a nie sieciówka, okażesz się prawdopodobnie odpowiedni dla turystów i zwiedzających, a nie pracowników w podróży służbowej. Dlatego musisz wybrać obszar, który ludzie chcą odwiedzić. Sprawdź w biurach podróży i przewodnikach, aby dowiedzieć się o kilku dobrych miejsc, które turyści często odwiedzają. Rozpocznij wyszukiwanie wokół tych lokalizacji atrakcyjnej działki.

Nowy czy istniejący hotel?

Zdecyduj, czy kupisz istniejący hotel czy zbudujesz nowy. Jest to pierwsza decyzja, którą będzie trzeba podjąć, jeśli zdecydujesz się już na konkretną miejscowość. Można też znaleźć hotel, który obecny właściciel chce sprzedać, lub można zbudować nowy – od podstaw. Są pozytywy i negatywy każdej z opcji, które należy rozważyć dokładnie przed podjęciem decyzji.

Jeśli kupujesz istniejący hotel, prawdopodobnie będzie tańszy niż budowa nowego, chyba że nieruchomość wymaga remontów. Można również być w stanie utrzymać niektórych z dotychczasowych jego pracowników, co uprości poszukiwanej nowej kadry w następnym etapie. Jednakże, jeśli hotel kupiony przez Ciebie miał złą reputację, zyski mogą nie rosnąć, wręcz przeciwnie – będziesz tracić. Musisz ciężko pracować, aby powiedzieć światu, że Twój hotel znajduje się pod nowym kierownictwem.

Hotel

Jeśli budujesz nowy hotel, prawdopodobnie będzie to droższe. Należy także pamiętać, że jeśli budujemy nowy hotel Świętokrzyskie, musisz ciężko pracować, aby zareklamować swoje wielkie otwarcie i zdobyć klientów. Należy również upewnić się, że przy budowie nowego hotelu sprawdzisz, czy powierzchnia jest przeznaczona pod hotele i pensjonaty.

Research – badamy konkurencję

Zbadaj inne hotele, pensjonaty, oraz B&B w Twojej okolicy. Będziesz musiał dobrze zbadać konkurencję i zmierzyć się z tym czym się zajmują aby z powodzeniem wykroić dla siebie część rynku. Istnieje wiele rzeczy, na które należy zwracać uwagę przy zbadaniu potencjalnej konkurencji. To daje wyobrażenie o tym, jak można sprawić aby hotel wyróżniał się.

Dowiedz się, jakie stawki pobiera konkurencja za noclegi. Spójrz na wszystkich lokalne hotele i wypracuj własne stawki, które mogą być konkurencyjne. Pamiętaj, że cena to nie wszystko, chociaż- jeżeli hotel jest tani, ale wszystkie opinie na jego temat są straszne, nie należy próbować obniżania cen w celu konkurowania z nim.

Przeczytaj także opinie klientów w Internecie. To daje pewne wyobrażenie o pochwałach lub skargach jakie mieli dotychczasowych klienci konkurencyjnych hoteli. W ten sposób można zorientować się, czego goście szukają w hotelach na czas ich pobytu, jakie mają największe potrzeby.
Spójrz na to, co lokalne hotele oferują oprócz pokojów noclegowych. Czy mają restauracje? Baseny? Siłownie? Obsługę śniadania?

Zarezerwuj pobyt w niektórych lokalnych hotelach, aby naprawdę poczuć, co oferują. Zostań tam na noc, to pozwali Ci na ścisłe zbadanie konkurencji i pomysłów dla własnego hotelu.