Atrakcyjne wakacje w Polsce – gdzie się wybrać?

Współcześnie Polacy na wakacje wybierają zagraniczne, pozornie bardziej atrakcyjne lokalizacje. Wiele z nich zapomina, że w Polsce również można spędzić dobrze czas, odpocząć oraz pozwiedzać. Gdzie pojechać i co zobaczyć w Polsce?Planując urlop zazwyczaj szukamy miejsca do odpoczynku. Atrakcyjne stały się zatem miejsca, gdzie bez przeszkód można spacerować, spędzać czas nad basenem albo planować kolejne wyprawy po szlakach górskich. Jakie polskie miasta oferują świetne atrakcje i zapewniają wczasowiczom udany urlop?

turystki
Szklarska poręba – szaleństwo zarówno zimą, jak i latem

Szklarska Poręba położona na Dolnym Śląsku, od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród urlopowiczów – zwłaszcza zimą. Liczne szlaki narciarskie przyciągają narciarzy przez cały sezon. Warto jednak pamiętać, że Szklarska Poręba jest również atrakcyjna w sezonie letnim – atrakcji, szlaków górskich i oczywiście miejsc do odpoczynku nie brakuje.
Przyjeżdżający latem turyści raczej skupiają się na spacerach po szlakach Gór Izerskich. Wybierają te najbardziej malownicze i pełne dzikiej przyrody. Będąc w Szklarskiej Porębie można wjechać wyciągiem na Szrenicę, zejść dosyć prostym szlakiem do Wodospadu Kamieńczyka czy zachwycić się Wodospadem Szklarskim. Spędzając swój urlop w Szklarskiej Porębie nie można nie wejść na jeden ze szczytów Korony Gór Polskich – Wysoką Kopę.
Atrakcyjne położenie Szklarskiej Poręby zapewnia odwiedzającym pełny relaks, a jednocześnie daje możliwość zorganizowania jednodniowej wycieczki do Czech. Góry Izerskie po tej drugiej stronie również wyglądają świetnie i nierzadko stają się stałym miejscem spacerów całych rodzin. W Szklarskiej Porębie trudno się nudzić.

Karpacz – idealna propozycja dla całych rodzin

turystaKarpacz to jedna z najpopularniejszych destynacji wakacyjnych w Polsce. I nic w tym dziwnego – miasto proponuje przejezdnym świetne atrakcje i wydarzenia, które każdemu umilą urlop. Będąc w Karpaczu nie można nie wejść (lub wjechać wyciągiem) na Śnieżkę, zobaczyć cudownego wodospadu lub nie zwiedzić Świątyni Wang.
Najmłodsze dzieci z pewnością będą świetnie bawiły się w Parku Miniatur w Kowarach, a trochę starsze otrzymają niepowtarzalną okazję do zostania na jeden dzień kowbojem w Western City. Oprócz tego turyści mogą skorzystać z krytego basenu – co będzie idealnym zakończeniem każdego upalnego wieczora. Niedaleko Karpacza położona jest malownicza Dolina Bobru. Jedną z licznych atrakcji tego miejsca są spływy kajakowe Bóbr. Ponadto na zwiedzających czekają szlaki turystyczne oraz ścieżki rowerowe. 

Ustka – spokojne, nadmorskie miasteczko

Nie każdy przepada za zwiedzeniem i chodzeniem po górach. Urlop można spędzić również mniej aktywnie, poświęcając go wypoczynkowi zarówno fizycznemu, jak i emocjonalnemu. Świetnym miastem do tego będzie nadmorska Ustka. Miasteczko, choć chyba słyszał o nim każdy, nie jest tak popularne jak Władysławowo czy Gdańsk, ale jednocześnie równie urokliwe.
W Ustce istnieje możliwość odpoczynku na plaży. Wczasowicze nierzadko decydują się również na spacery po licznych Promenadach lub pomoście na Cyplu. Atrakcyjne są również miejskie parki. W okolicy Ustki znajduje się natomiast mnóstwo atrakcji historycznych – przede wszystkim Bunkry Bluechera czy Bateria Altyrerii Stałej w Rowach. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci – Muzeum Figur Woskowych czy Latarnia Morska zachwycą nawet najbardziej wymagającego malucha.

Atrakcyjne wakacje w Polsce – czy są możliwe?

Wbrew pozorom wcale nie trzeba organizować wielkich i drogich wakacji za granicą. Również w Polsce jest wiele miejsc, które warto zobaczyć i zwiedzić. Urlop to przede wszystkim czas na relaks i regenerację po ciężkim roku pracy, zatem może akurat miejscem docelowym będzie urokliwa i niezwykle romantyczna Szklarska Poręba, Karpacz czy nadmorska Ustka?